To tłumaczenie może nie uwzględniać zmian od 2022-01-19 dokonanych w oryginale angielskim.
Możecie podejrzeć zmiany. Aby zapoznać się z informacjami dotyczącymi utrzymywania tłumaczeń tego artykułu, proszę odwiedzić stronę tłumaczeń.
Dokumentacja Projektu GNU
Dokumentację GNU i inną wolną dokumentację można uzyskać w jeden z następujących sposobów:
- Większość podręczników GNU jest dostępnych w sieci w różnych formatach.
- Katalog Wolnego Oprogramowania zawiera linki do dokumentacji.
- planet.gnu.org jest zbiorem blogów i nowości z pakietów GNU.
- Sklep internetowy FSF: Książki, koszulki, plakaty i nie tylko.
- Wolne książki od innych wydawców: Książki innych wydawców opublikowane na licencjach wolnej dokumentacji.
Zasady dokumentacji GNU
Uważamy, że czytelnik powinien mieć możliwość kopiowania, aktualizacji i rozpowszechniania dokumentacji GNU, tak jak oprogramowania GNU.
Pierwotnie cała nasza dokumentacja została opublikowana na niewielkiej licencji copyleft lub na Powszechnej Licencji Publicznej GNU (GPL). W 2001 r. Wolna Licencja Dokumentacji GNU (FDL) została stworzona, aby zaspokoić potrzeby, które nie zostały spełnione przez licencje zaprojektowane z myślą o oprogramowaniu. Więcej informacji na temat wolnej dokumentacji można znaleźć w eseju Richarda Stallmanana „Wolne oprogramowanie i wolna dokumentacja”. Wersja w formacie Texinfo jest dostępna do rozprowadzania w podręcznikach.
Przyczyń się
Pomóżcie nam pisać dokumentację! Jest to jeden z najważniejszych sposobów przyczynienia się do ruchu Wolnego Oprogramowania. Aby uzyskać więcej informacji i innych sposobów, aby pomóc, kliknij tutaj.
GNU Press: innym sposobem do przyczynienia się do pomocy jest rozszerzanie dostępności księgarni książek GNU Press. Z tego lub wielu innych powodów możesz skontaktować się z GNU Press.