Popularne dyscypliny
Dyscypliny
Pokaż wszystko

Sporting CP - Orlen Wisła Płock. Mohamed Aly znokautowany. Bramkarz długo nie podnosił się z parkietu

Mariusz Czykier

12/09/2024, 08:30 GMT+2

Mohamed Aly przeżywał trudne chwile podczas meczu Sportingu Lizbona z Orlen Wisłą Płock w inauguracyjnej kolejce Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Egipski bramkarz gospodarzy został uderzony w głowę piłką rzuconą przez Przemysława Krajewskiego. Przez dłuższą chwilę nie był w stanie podnieść się z parkietu.

Krajewski "znokautował" Mohameda Aly w 1. połowie meczu Orlen Wisła Płock - Sporting CP

To była 18. minuta meczu w Lizbonie. Skrzydłowy Wisły znalazł miejsce do oddania rzuty z ostrego kąta, wybił się i z całej siły rzucił, próbując zmieścić piłkę między ramionami bramkarza. Trafił w głowę.
Aly padł na parkiet i długo nie mógł dojść do siebie. Leżał oszołomiony na parkiecie. W pewnym momencie konieczna okazała się interwencja zespołu medycznego, ucierpiało bowiem oko zawodnika. Dopiero po dłuższej chwili zdołał się podnieść i wrócił do gry.
picture

"Naiwny sposób oszukania bramkarza"

- To nie był najlepszy pomysł - komentował w Eurosporcie całą akcję Michał Wszołek. - I nie chodzi o Przemka Krajewskiego na prawym skrzydle, ale żeby tak naiwnie rzucać prawą ręką z prawego skrzydła takiemu bramkarzowi jak Aly - dodał.
I wyjaśnił, że Egipcjanin jest tego typu zawodnikiem, który nie unika interwencji głową, a czasami wręcz ich "szuka". I bywa w tym skuteczny, jak zresztą w tym przypadku. Rzut Krajewskiego nie zmienił bowiem wyniku na tablicy.
- To był naiwny sposób oszukania bramkarza - podkreślił raz jeszcze komentator meczu.

Nieudany początek Orlen Wisły Płock

Orlen Wisła Płock swój inauguracyjny mecz w tegorocznej odsłonie Ligi Mistrzów przegrała ze Sportingiem CP 29:34.