Przejdź do zawartości

Dyskusja wikipedysty:Cushlaun

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Podstawowe informacje o działaniu w Wikipedii

[edytuj kod]

Jeśli chcesz włączyć się do tworzenia Wikipedii, przeczytaj…

… jak tworzyć artykuły?
Zanim zaczniesz edytować artykuły, poświęć nieco czasu na zapoznanie się z wypracowanymi przez nas zasadami:
Należy pamiętać, że odrębne artykuły można tworzyć dla istotnych tematów (→ zobacz wytyczne dotyczące encyklopedyczności).
Wikipedię można edytować na dwa sposoby. Edytor wizualny jest prostszym, bardziej intuicyjnym narzędziem. Z kolei edytor kodu źródłowego daje dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji. Można łatwo przełączać się między nimi. Najłatwiej jest nauczyć się edytowania w praktyce, dlatego też po wykonaniu wybranym sposobem kilku edycji testowych w swoim brudnopisie, śmiało edytuj strony!
… gdzie szukać pomocy?
W naszych szeregach mamy przewodników, którzy pomogą Ci w Twoich pierwszych edycjach. Wikipedyści odpowiedzą na pytania dotyczące edytowania Wikipedii. Możesz zadać je tutaj.
Jeżeli chcesz samodzielnie szukać stron pomocy, zacznij od tej strony (znajdziesz ją zawsze w menu po lewej: „Dla wikipedystów” ⇒ „Pomoc”). Możesz też ustawić własne preferencje m.in. dotyczące wyglądu stron i ułatwień w edytowaniu (tu kilka słów wyjaśnienia).
… jak się komunikować?
Komunikując się na stronach dyskusji, ale nie w artykułach, podpisujemy się poprzez wpisanie czterech tyld (~~~~). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój podpis: nick z datą edycji (tak jak mój na dole). Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji. Wtedy otrzyma on komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mógł Ci odpowiedzieć. Powiadomienie o wiadomości zostanie mu wysłane także wtedy, jeśli pisząc w innym miejscu niż jego strona dyskusji (np. na stronie dyskusji artykułu lub w Kawiarence), użyjesz szablonu {{re|nick}}, w miejscu "nick" wpisując jego nazwę użytkownika. Pozwala to na wygodne prowadzenie dyskusji w jednym miejscu.
Jeśli chcesz, napisz coś o sobie na swojej stronie użytkownika.

-- H.Rabiega (dyskusja) 00:01, 23 mar 2021 (CET)[odpowiedz]

Odp:Pytanie Cushlaun (18:42, 11 wrz 2022)

[edytuj kod]
Odp:Pytanie Cushlaun (18:42, 11 wrz 2022)

Hej. Prawdopodobnie chodzi o infoboksy używane w artykułach – te tabelki po prawej stronie zbierające podstawowe informacje na dany temat. Jeśli tak, to są one zebrane w Kategoria:Infoboksy, a zajmuje się nimi Wikiprojekt:Infoboksy (gdzie też jest ich lista). pozdrawiam, Piastu βy język giętki… 15:39, 15 wrz 2022 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Pytanie Cushlaun (19:56, 25 maj 2024)

[edytuj kod]
Odp:Pytanie Cushlaun (19:56, 25 maj 2024)

Hej. Poruszasz kilka rzeczy, po kolei:

  1. To co nazywasz szablonami artykułów jest zebrane na stronie Wikipedia:Standardy artykułów (najprawdopodobniej to masz na myśli :)
  2. Za to szablonem nazywamy pewną powtarzalną na wielu stronach treść – na przykład infoboksy czyli te dodatkowe opisy po prawej stronie, o których wspominasz, to są właśnie szablony, np. {{Biogram infobox}}. Prawdę mówiąc są z nami od dość dawna :)
  3. Nie wiem o jakiej przerwie w edytowaniu mowa – zwróć jednak uwagę, że na górze są dostępne dwa linki – edytuj oraz edytuj kod źródłowy – ten drugi to starsza metoda edycji, może tam będzie Ci wygodniej? (Wstawianie linków – obiema metodami – jest opisane na stronie Pomoc:Jak wstawić link).

pozdrawiam, pytaj w razie potrzeby, Piastu βy język giętki… 20:15, 25 maj 2024 (CEST)[odpowiedz]