Popularne dyscypliny
Dyscypliny
Pokaż wszystko

Laura Siegemund - Wang Xiyu: wynik meczu i relacja. Najdłuższy mecz w kobiecym tourze od 2011 roku

Eurosport
📝Eurosport

18/09/2024, 12:52 GMT+2

Tak wygląda tenisowy mecz na wyniszczenie. Niemka Laura Siegemund pokonała Chinkę Xiyu Wang 7:6(3), 4:6, 7:6(1) po czterech godzinach i dziewięciu minutach. To najdłuższy mecz kobiecego touru od 2011 roku.

Siegemund zmieściła piłkę w boisku w meczu z Aleksandrową

Godzina i 26 minut w pierwszym secie, godzina i cztery minuty w drugim i aż godzina i 39 minut w trzecim - aż tyle czasu potrzebowała Siegemund (99. WTA), by pokonać w Tajlandii wyżej notowaną Wang (62. WTA). Łącznie cztery godziny i dziewięć minut.

Trzynaście lat nie było takiego meczu

Dotąd najdłuższe spotkanie bieżącego sezonu to były trzy godziny i 45 minut, które na korcie w Charleston spędziły Katie Volynets i Aranxa Rus. Wynik został poprawiony dość znacząco, ale nie to jest najbardziej imponujące.
Siegemund i Wang zagrały pierwszy od 2011 roku mecz, który przekroczył cztery godziny. Wtedy Francesca Schiavone i Swietłana Kuzniecowa biły się w Australian Open aż cztery godziny i 44 minuty.
W Hua Hin rywalizuje również Magda Linette. Polka o miejsce w ćwierćfinale zagra w czwartek ze Słowaczką Rebeccą Sramkovą.