Real Sociedad - Real Madryt: wynik meczu i relacja - La Liga 2024/2025

Eurosport
📝Eurosport

14/09/2024, 23:06 GMT+2

Piłka nożna nie zawsze jest grą sprawiedliwą. Real Madryt wygrał na wyjeździe z Realem Sociedad 2:0 po dwóch rzutach karnych. Przy wyniku bezbramkowym gospodarze dwukrotnie obili słupki i raz poprzeczkę.

Superpuchar UEFA: Real Madryt - Atalanta BC (źr. Getty Images)

Królewscy, obrońcy tytułu mistrzów Hiszpanii, od początku sezonu nie złapali jeszcze odpowiedniego rytmu. W czterech pierwszych kolejkach aż dwukrotnie remisowali i ich strata do liderującej Barcelony wynosiła już cztery punkty.
W sobotę również Real nie przypominał drużyny, która w świetnym stylu wygrywała Ligę Mistrzów. Ba, przez długie minuty to gracze z San Sebastian prowadzili grę. I powinni strzelać gole, ale mieli sporo pecha. Dwukrotnie w słupki trafiał Luka Sucić, a poprzeczkę obił Sheraldo Becker. Real też miał swoje okazje, ale nie tak klarowne.

Dwa karne za trzy punkty

W końcu do madrytczyków uśmiechnęła się fortuna. Tuż przed upływem godziny gry sprzed pola karnego uderzył Arda Guler i trafił... w rękę Sergio Gomeza. Rzut karny z pewnymi problemami wykorzystał Vinicius Junior i faworyci prowadzili 1:0.
Kilkanaście minut później Brazylijczyk dał się sfaulować i Królewscy znów mieli rzut karny. Tym razem pewnie wykorzystał go Kylian Mbappe i emocje w meczu się skończyły. Real Sociedad zamiast prowadzić trzema golami, przegrywał dwoma. Królewscy wyjeżdżają z Kraju Basków z niezwykle szczęśliwym kompletem punktów.
Real Sociedad - Real Madryt 0:2
Bramki: Vinicius (58' - karny), Mbappe (75' - karny)