flex 2.5.31 - en to nl translation catalogue (154 entries)

en: 
    
    ********** beginning dump of nfa with start state %d
nl: 
    
    ********** begin van dump van NFA met starttoestand %d

en: 
    
    DFA Dump:
nl: 
    
    DFA-dump:

en: 
    
    Equivalence Classes:
nl: 
    
    Equivalentieklassen:

en: 
    
    Meta-Equivalence Classes:
nl: 
    
    Meta-equivalentieklassen:

en: 
     jam-transitions: EOF
nl: 
     vastlopende transities: EOF

en:   %d (%d saved) hash collisions, %d DFAs equal
nl:   %d (%d bewaarde) hash-botsingen, %d DFA's gelijk

en:   %d backing-up (non-accepting) states
nl:   %d terugstappende (niet-accepterende) toestanden

en:   %d empty table entries
nl:   %d lege tabelitems

en:   %d epsilon states, %d double epsilon states
nl:   %d epsilon-toestanden, %d dubbele epsilon-toestanden

en:   %d protos created
nl:   %d prototypes aangemaakt

en:   %d rules
nl:   %d regels

en:   %d sets of reallocations needed
nl:   %d sets van herallocaties waren nodig

en:   %d state/nextstate pairs created
nl:   %d toestand/volgtoestand-paren aangemaakt

en:   %d table entries
nl:   %d tabelitems

en:   %d templates created, %d uses
nl:   %d sjablonen aangemaakt, %d keer gebruikt

en:   %d total table entries needed
nl:   in totaal %d tabelitems nodig

en:   %d/%d (peak %d) nxt-chk entries created
nl:   %d/%d (piek %d) nxt-chk-items aangemaakt

en:   %d/%d (peak %d) template nxt-chk entries created
nl:   %d/%d (piek %d) sjabloon-nxt-chk-items aangemaakt

en:   %d/%d DFA states (%d words)
nl:   %d/%d DFA-toestanden (%d woorden)

en:   %d/%d NFA states
nl:   %d/%d NFA-toestanden

en:   %d/%d base-def entries created
nl:   %d/%d base-def-items aangemaakt

en:   %d/%d character classes needed %d/%d words of storage, %d reused
nl:   %d/%d tekenklassen hadden %d/%d opslagwoorden nodig, %d hergebruikt

en:   %d/%d equivalence classes created
nl:   %d/%d equivalentieklassen aangemaakt

en:   %d/%d meta-equivalence classes created
nl:   %d/%d meta-equivalentieklassen aangemaakt

en:   %d/%d start conditions
nl:   %d/%d startvoorwaarden

en:   %d/%d unique/duplicate transitions
nl:   %d/%d unieke/dubbele transities

en:   Beginning-of-line patterns used
nl:   Begin-van-regel-patronen gebruikt

en:   Compressed tables always back-up
nl:   Gecomprimeerde tabellen kunnen altijd terugstappen

en:   No backing up
nl:   Terugstappen is niet mogelijk

en:   no character classes
nl:   geen tekenklassen

en:   scanner options: -
nl:   scanner-opties: -

en:  and may be the actual source of other reported performance penalties
nl:  en zou de eigenlijke bron kunnen zijn van andere gemelde prestatieverminderingen

en:  associated rule line numbers:
nl:  regelnummers van de betrokken regels:

en:  out-transitions:
nl:  uit-transities:

en: %%option yylineno entails a performance penalty ONLY on rules that can match newline characters
nl: de %%optie yylineno betekent een prestatievermindering, maar ALLEEN voor regels die met het regeleindeteken overeen kunnen komen

en: %array incompatible with -+ option
nl: Optie -+ gaat niet samen met %array

en: %d backing up (non-accepting) states.
nl: %d terugstappende (niet-accepterende) toestanden.

en: %option yyclass only meaningful for C++ scanners
nl: %optie yyclass heeft alleen betekenis voor C++-scanners

en: %option yylineno cannot be used with REJECT
nl: %optie yylineno gaat niet samen met REJECT

en: %s version %s usage statistics:
nl: %s versie %s gebruiksstatistieken:

en: %s: fatal internal error, %s
nl: %s: fatale interne fout, %s

en: ********** end of dump
nl: ********** einde van de dump

en: *Something Weird* - tok: %d val: %d
nl: *Iets Raars* - token: %d waarde:%d

en: -Cf and -CF are mutually exclusive
nl: Opties -Cf en -CF sluiten elkaar uit

en: -Cf/-CF and -Cm don't make sense together
nl: Opties -Cf/-CF en -Cm gaan niet samen

en: -Cf/-CF and -I are incompatible
nl: Opties -Cf/-CF en -I gaan niet samen

en: -Cf/-CF are incompatible with lex-compatibility mode
nl: Optie -Cf of -CF gaat niet samen met lex-compatibiliteitsmodus

en: -I (interactive) entails a minor performance penalty
nl: optie -I (interactief) betekent een kleine prestatievermindering

en: -l AT&T lex compatibility option entails a large performance penalty
nl: de AT&T-lexcompatibiliteitsoptie -l betekent een grote prestatievermindering

en: -s option given but default rule can be matched
nl: optie -s gegeven, maar de standaardregel geeft overeenkomsten

en: Can't use -+ with -CF option
nl: Optie -+ gaat niet samen met -CF

en: Can't use -+ with -l option
nl: Optie -+ gaat niet samen met -l

en: Can't use --reentrant or --bison-bridge with -l option
nl: Optie --reentrant of --bison-bridge gaat niet samen met -l

en: Can't use -f or -F with -l option
nl: Optie -f of -F gaat niet samen met -l

en: Compressed tables always back up.
nl: Gecomprimeerde tabellen kunnen altijd terugstappen.

en: Could not write ecstbl
nl: Kon ecstbl niet schrijven

en: Could not write eoltbl
nl: Kon eoltbl niet schrijven

en: Could not write ftbl
nl: Kon ftbl niet schrijven

en: Could not write ssltbl
nl: Kon ssltbl niet schrijven

en: Could not write yyacc_tbl
nl: Kon yyacc_tbl niet schrijven

en: Could not write yyacclist_tbl
nl: Kon yyacclist_tbl niet schrijven

en: Could not write yybase_tbl
nl: Kon yybase_tbl niet schrijven

en: Could not write yychk_tbl
nl: Kon yychk_tbl niet schrijven

en: Could not write yydef_tbl
nl: Kon yydef_tbl niet schrijven

en: Could not write yymeta_tbl
nl: Kon yymeta_tbl niet schrijven

en: Could not write yynultrans_tbl
nl: Kon yynultrans_tbl niet schrijven

en: Could not write yynxt_tbl
nl: Kon yynxt_tbl niet schrijven

en: Could not write yynxt_tbl[][]
nl: Kon yynxt_tbl[][] niet schrijven

en: EOF encountered inside an action
nl: EOF bereikt tijdens een actie

en: End Marker
nl: Eindmarkering

en: Generates programs that perform pattern-matching on text.
    
    Table Compression:
      -Ca, --align      trade off larger tables for better memory alignment
      -Ce, --ecs        construct equivalence classes
      -Cf               do not compress tables; use -f representation
      -CF               do not compress tables; use -F representation
      -Cm, --meta-ecs   construct meta-equivalence classes
      -Cr, --read       use read() instead of stdio for scanner input
      -f, --full        generate fast, large scanner. Same as -Cfr
      -F, --fast        use alternate table representation. Same as -CFr
      -Cem              default compression (same as --ecs --meta-ecs)
    
    Debugging:
      -d, --debug             enable debug mode in scanner
      -b, --backup            write backing-up information to %s
      -p, --perf-report       write performance report to stderr
      -s, --nodefault         suppress default rule to ECHO unmatched text
      -T, --trace             %s should run in trace mode
      -w, --nowarn            do not generate warnings
      -v, --verbose           write summary of scanner statistics to stdout
    
    Files:
      -o, --outfile=FILE      specify output filename
      -S, --skel=FILE         specify skeleton file
      -t, --stdout            write scanner on stdout instead of %s
          --yyclass=NAME      name of C++ class
          --header-file=FILE   create a C header file in addition to the scanner
          --tables-file[=FILE] write tables to FILE
    
    Scanner behavior:
      -7, --7bit              generate 7-bit scanner
      -8, --8bit              generate 8-bit scanner
      -B, --batch             generate batch scanner (opposite of -I)
      -i, --case-insensitive  ignore case in patterns
      -l, --lex-compat        maximal compatibility with original lex
      -X, --posix-compat      maximal compatibility with POSIX lex
      -I, --interactive       generate interactive scanner (opposite of -B)
          --yylineno          track line count in yylineno
    
    Generated code:
      -+,  --c++               generate C++ scanner class
      -Dmacro[=defn]           #define macro defn  (default defn is '1')
      -L,  --noline            suppress #line directives in scanner
      -P,  --prefix=STRING     use STRING as prefix instead of "yy"
      -R,  --reentrant         generate a reentrant C scanner
           --bison-bridge      scanner for bison pure parser.
           --bison-locations   include yylloc support.
           --stdinit           initialize yyin/yyout to stdin/stdout
           --noansi-definitions old-style function definitions
           --noansi-prototypes  empty parameter list in prototypes
           --nounistd          do not include <unistd.h>
           --noFUNCTION        do not generate a particular FUNCTION
    
    Miscellaneous:
      -c                      do-nothing POSIX option
      -n                      do-nothing POSIX option
      -?
      -h, --help              produce this help message
      -V, --version           report %s version
nl: Genereert patroonherkenningsprogramma's.
    
    Tabelcompressie:
      -Ca, --align      gebruik meer geheugen voor beter uitgelijnde tabellen
      -Ce, --ecs        construeer equivalentieklassen
      -Cf               comprimeer tabellen niet; gebruik de -f-representatie
      -CF               comprimeer tabellen niet; gebruik de -F-representatie
      -Cm, --meta-ecs   construeer meta-equivalentieklassen
      -Cr, --read       gebruik read() in plaats van stdio voor scannerinvoer
      -f, --full        genereer een snelle, grote scanner (zelfde als -Cfr)
      -F, --fast        gebruik alternatieve tabelrepresentatie (als -CFr)
      -Cem              standaardcompressie (zelfde als --ecs --meta-ecs)
    
    Debuggen:
      -d, --debug         zet debugmodus in scanner aan
      -b, --backup        schrijf terugstap-informatie naar %s
      -p, --perf-report   schrijf prestatierapport naar standaardfoutuitvoer
      -s, --nodefault     onderdruk standaardregel om onherkende tekst te ECHOen
      -T, --trace         voer %s uit in tracemodus
      -w, --nowarn        geef geen waarschuwingen
      -v, --verbose       schrijf scannerstatistieken naar standaarduitvoer
    
    Bestanden:
      -o, --outfile=BESTAND   gebruik dit uitvoerbestand
      -S, --skel=BESTAND      gebruik dit skeletbestand
      -t, --stdout            schrijf scanner naar standaarduitvoer, niet naar %s
          --yyclass=NAAM      naam van de C++-klasse
          --header-file=BESTAND    maak behalve de scanner ook een C-headerbestand
          --tables-file[=BESTAND]  schrijf tabellen (naar dit BESTAND)
    
    Scannergedrag:
      -7, --7bit              genereer een 7-bits-scanner
      -8, --8bit              genereer een 8-bits-scanner
      -B, --batch             genereer een batch-scanner (tegengestelde van -I)
      -i, --case-insensitive  negeer hoofd-/kleine letters in patronen
      -l, --lex-compat        maximale compatibiliteit met de originele lex
      -X, --posix-compat      maximale compatibiliteit met de POSIX lex
      -I, --interactive       genereer een interactieve scanner
          --yylineno          houdt het regelaantal bij in yylineno
    
    Gegenereerde code:
      -+,  --c++              genereer een C++-scannerklasse
      -Dmacro[=defn]          #define macro defn  (standaard defn is '1')
      -L,  --noline           onderdruk #line directieven in de scanner
      -P,  --prefix=STRING    gebruik STRING als prefix in plaats van "yy"
      -R,  --reentrant        genereer een herintreedbare C-scanner
           --bison-bridge     genereer een scanner voor zuivere bison-ontleder
           --bison-locations  neem ondersteuning voor yylloc op
           --stdinit          initialiseer yyin/yyout naar standaardin/uitvoer
           --noansi-definitions  oude-stijl functiedefinities
           --noansi-prototypes   lege parameterlijst in prototypes
           --nounistd         sluit <unistd.h> niet in
           --noFUNCTIE        genereer specifieke FUNCTIE niet
    
    Varia:
      -c                      nietsdoende POSIX-optie
      -n                      nietsdoende POSIX-optie
      -?
      -h, --help              geef dit hulpbericht
      -V, --version           rapporteer de versie van %s

en: Input line too long
nl: Invoerregel is te lang

en: Internal error. flexopts are malformed.
nl: Interne fout, ongeldige flexopts.

en: No backing up.
nl: Terugstappen is niet mogelijk.

en: Options -+ and --reentrant are mutually exclusive.
nl: Opties -+ en --reentrant sluiten elkaar uit.

en: REJECT cannot be used with -f or -F
nl: REJECT gaat niet samen met -f of -F

en: REJECT entails a large performance penalty
nl: REJECT betekent een grote prestatievermindering

en: State #%d is non-accepting -
nl: Toestand #%d is niet-accepterend -

en: Try `%s --help' for more information.
nl: Probeer '%s --help' voor meer informatie.

en: Unknown error=(%d)
nl: Onbekende fout=(%d)

en: Unmatched '{'
nl: Ongepaarde '{'

en: Unrecognized option `%s'
nl: Onbekende optie '%s'

en: Usage: %s [OPTIONS] [FILE]...
nl: Gebruik: %s [OPTIES] [BESTAND]...

en: Usage: %s [OPTIONS]...
nl: Gebruik: %s [OPTIES]...

en: Variable trailing context rule at line %d
nl: Regel met variabele nakomende context op regel %d

en: Variable trailing context rules entail a large performance penalty
nl: Variabele nakomende context betekent een grote prestatievermindering

en: attempt to increase array size failed
nl: vergroting van array is mislukt

en: bad <start condition>: %s
nl: onjuiste <startvoorwaarde>: %s

en: bad character '%s' detected in check_char()
nl: onjuist teken '%s' in check_char()

en: bad character class
nl: onjuiste tekenklasse

en: bad character class expression: %s
nl: onjuiste expressie '%s' in tekenklasse

en: bad character inside {}'s
nl: onjuist teken tussen {}'s

en: bad character: %s
nl: onjuist teken: %s

en: bad iteration values
nl: onjuiste iteratiewaarden

en: bad line in skeleton file
nl: onjuiste regel in skeletbestand

en: bad start condition list
nl: onjuiste lijst van startvoorwaarden

en: bad state type in mark_beginning_as_normal()
nl: onjuist toestandstype in mark_beginning_as_normal()

en: bad transition character detected in sympartition()
nl: onjuist transitieteken in sympartition()

en: bison bridge not supported for the C++ scanner.
nl: bison bridge wordt niet ondersteund voor de C++-scanner.

en: can't open %s
nl: kan %s niet openen

en: can't open skeleton file %s
nl: kan skeletbestand %s niet openen

en: consistency check failed in epsclosure()
nl: consistentiecontrole faalde in epsclosure()

en: consistency check failed in symfollowset
nl: consistentiecontrole faalde in symfollowset

en: could not create %s
nl: kon %s niet aanmaken

en: could not create backing-up info file %s
nl: kon terugstapbestand %s niet aanmaken

en: could not create unique end-of-buffer state
nl: kon geen unieke toestand voor einde-van-buffer aanmaken

en: could not write tables header
nl: kon tabellenkop niet schrijven

en: dangerous trailing context
nl: gevaarlijke nakomende context

en: dynamic memory failure in copy_string()
nl: dynamische geheugenfout in copy_string()

en: empty machine in dupmachine()
nl: lege machine in dupmachine()

en: error closing backup file %s
nl: fout tijdens sluiten van terugstapbestand %s

en: error closing output file %s
nl: fout tijdens sluiten van uitvoerbestand %s

en: error closing skeleton file %s
nl: fout tijdens sluiten van skeletbestand %s

en: error creating header file %s
nl: fout tijdens aanmaken van headerbestand %s

en: error deleting output file %s
nl: fout tijdens verwijderen van uitvoerbestand %s

en: error writing backup file %s
nl: fout tijdens schrijven van terugstapbestand %s

en: error writing output file %s
nl: fout tijdens schrijven van uitvoerbestand %s

en: fatal parse error
nl: fatale ontleedfout

en: found too many transitions in mkxtion()
nl: te veel transities gevonden in mkxtion()

en: incomplete name definition
nl: onvolledige naamsdefinitie

en: input error reading skeleton file %s
nl: invoerfout tijdens lezen van skeletbestand %s

en: input rules are too complicated (>= %d NFA states)
nl: invoerregels zijn te ingewikkeld (>= %d NFA-toestanden)

en: iteration value must be positive
nl: iteratiewaarde moet positief zijn

en: malformed '%top' directive
nl: verkeerde opbouw van '%top' commando

en: memory allocation failed in allocate_array()
nl: geheugenreservering is mislukt in allocate_array()

en: memory allocation failed in yy_flex_xmalloc()
nl: geheugenreservering is mislukt in yy_flex_xmalloc()

en: missing quote
nl: ontbrekend aanhalingsteken

en: missing }
nl: ontbrekende }

en: name "%s" ridiculously long
nl: naam "%s" is belachelijk lang

en: name defined twice
nl: naam twee keer gedefinieerd

en: negative range in character class
nl: negatief bereik in tekenklasse

en: option `%s' doesn't allow an argument
nl: optie '%s' staat geen argument toe

en: option `%s' is ambiguous
nl: optie '%s' is niet eenduidig

en: option `%s' requires an argument
nl: optie '%s' vereist een argument

en: premature EOF
nl: voortijdige EOF

en: rule cannot be matched
nl: regel geeft geen overeenkomsten

en: scanner requires -8 flag to use the character %s
nl: scanner heeft de vlag -8 nodig om teken %s te kunnen gebruiken

en: start condition %s declared twice
nl: startvoorwaarde %s is twee keer vermeld

en: state # %4d
nl: toestand # %4d

en: state # %d accepts:
nl: toestand # %d accepteert:

en: state # %d accepts: [%d]
nl: toestand # %d accepteert: [%d]

en: state # %d:
nl: toestand # %d:

en: symbol table memory allocation failed
nl: geheugenreservering voor symbolentabel is mislukt

en: the character range [%c-%c] is ambiguous in a case-insensitive scanner
nl: het tekenbereik [%c-%c] is niet eenduidig in een hoofdletterongevoelige scanner

en: too many rules (> %d)!
nl: te veel regels (> %d)!

en: trailing context used twice
nl: nakomende context twee keer gebruikt

en: undefined definition {%s}
nl: ongedefinieerde definitie {%s}

en: unknown -C option '%c'
nl: onbekende -C-optie '%c'

en: unknown error processing section 1
nl: onbekende fout tijdens verwerken van sectie 1

en: unrecognized %%option: %s
nl: onbekende %%option: %s

en: unrecognized '%' directive
nl: onbekende '%' stuurcode

en: unrecognized rule
nl: onbekende regel

en: variable trailing context rules cannot be used with -f or -F
nl: regels met variabele nakomende context gaan niet samen met -f of -F

en: yymore() entails a minor performance penalty
nl: yymore() betekent een kleine prestatievermindering
