flex 2.5.31 - en to ca translation catalogue (154 entries)

en: 
    
    ********** beginning dump of nfa with start state %d
ca: 
    
    ********** començant el volcat del afn amb l'estat inicial %d

en: 
    
    DFA Dump:
ca: 
    
    Volcat AFD:

en: 
    
    Equivalence Classes:
ca: 
    
    Classes d'equivalència:

en: 
    
    Meta-Equivalence Classes:
ca: 
    
    Classes de metaequivalència:

en: 
     jam-transitions: EOF
ca: 
     transicions de bloqueig: EOF

en:   %d (%d saved) hash collisions, %d DFAs equal
ca:   %d (%d desades) col·lisions de localització («hash»), %d AFD iguals

en:   %d backing-up (non-accepting) states
ca:   %d estats de retrocés (no-acceptació)

en:   %d empty table entries
ca:   %d entrades de la tabla buides

en:   %d epsilon states, %d double epsilon states
ca:   %d estats èpsilon, %d estats doble èpsilon

en:   %d protos created
ca:   %d prototips creats

en:   %d rules
ca:   %d regles

en:   %d sets of reallocations needed
ca:   es necessiten %d conjunts de relocalització

en:   %d state/nextstate pairs created
ca:   %d parells estat/estat-següent creats

en:   %d table entries
ca:   %d entrades de la taula

en:   %d templates created, %d uses
ca:   %d plantilles creades, %d usos

en:   %d total table entries needed
ca:   es necessiten %d entrades totals de la taula

en:   %d/%d (peak %d) nxt-chk entries created
ca:   %d/%d (pic %d) entrades nxt-chk creades

en:   %d/%d (peak %d) template nxt-chk entries created
ca:   %d/%d (pic %d) entrades de plantilla nxt-chk creades

en:   %d/%d DFA states (%d words)
ca:   %d/%d estats AFD (%d paraules)

en:   %d/%d NFA states
ca:   %d/%d estats AFN

en:   %d/%d base-def entries created
ca:   %d/%d entrades base-def creades

en:   %d/%d character classes needed %d/%d words of storage, %d reused
ca:   les classes de caràcters %d/%d necessitaren %d/%d paraules de magatzement, %d reutilitzades

en:   %d/%d equivalence classes created
ca:   %d/%d classes d'equivalència creades

en:   %d/%d meta-equivalence classes created
ca:   %d/%d classes de meta-equivalència creades

en:   %d/%d start conditions
ca:   %d/%d condicions d'activació

en:   %d/%d unique/duplicate transitions
ca:   %d/%d transicions úniques/duplicades

en:   Beginning-of-line patterns used
ca:   Utilitzats patrons de principi-de-línia

en:   Compressed tables always back-up
ca:   Sempre es realitza còpia de seguretat de les taules comprimides

en:   No backing up
ca:   Sense retrocés

en:   no character classes
ca:   sense classes de caràcter

en:   scanner options: -
ca:   opcions de l'analitzador: -

en:  and may be the actual source of other reported performance penalties
ca:  i pot ser l'origen real d'altres penalitzacions del rendiment notificades

en:  associated rule line numbers:
ca:  números de línia associats a la regla:

en:  out-transitions:
ca:  fi de transicions:

en: %%option yylineno entails a performance penalty ONLY on rules that can match newline characters
ca: l'%%opció yylineno implica una penalització del rendiment NOMÉS en regles que poden fer coincidir caràcters de nova línia

en: %array incompatible with -+ option
ca: %array incompatible amb l'opció -+

en: %d backing up (non-accepting) states.
ca: %d estats de retrocés (no-acceptació).

en: %option yyclass only meaningful for C++ scanners
ca: l'%opció yyclass només te sentit per a analitzadors de C++

en: %option yylineno cannot be used with REJECT
ca: l'%opció yylineno no es pot fer servir amb REJECT

en: %s version %s usage statistics:
ca: %s versió %s estadístiques d'ús:

en: %s: fatal internal error, %s
ca: %s: error intern fatal, %s

en: ********** end of dump
ca: ********** final del volcat

en: *Something Weird* - tok: %d val: %d
ca: *Algo estrany* - terminal: %d val: %d

en: -Cf and -CF are mutually exclusive
ca: -Cf i -CF són mútuament excloents

en: -Cf/-CF and -Cm don't make sense together
ca: -Cf/-CF i -Cm no tenen sentit juntes

en: -Cf/-CF and -I are incompatible
ca: -Cf/-CF i -I són incompatibles

en: -Cf/-CF are incompatible with lex-compatibility mode
ca: -Cf/-CF són incompatibles amb el mode de compatibilitat amb lex

en: -I (interactive) entails a minor performance penalty
ca: -I (interactiu) implica una xicoteta penalització del rendiment

en: -l AT&T lex compatibility option entails a large performance penalty
ca: -l l'opció de compatibilitat amb AT&T lex implica una penalització del rendiment molt gran

en: -s option given but default rule can be matched
ca: S'ha especificat l'opció -s però es pot aplicar la regla per defecte

en: Can't use -+ with -CF option
ca: No es pot fer servir -+ amb l'opció -CF

en: Can't use -+ with -l option
ca: No es pot fer servir -+ amb l'opció -l

en: Can't use --reentrant or --bison-bridge with -l option
ca: No es pot fer servir --reentrant o --bison-bridge amb l'opció -l

en: Can't use -f or -F with -l option
ca: No es pot fer servir -f o -F amb l'opció -l

en: Compressed tables always back up.
ca: Les taules comprimides sempre impliquen un retard.

en: Could not write ecstbl
ca: No s'ha pogut escriure ecstbl

en: Could not write eoltbl
ca: No s'ha pogut escriure eoltbl

en: Could not write ftbl
ca: No s'ha pogut escriure ftbl

en: Could not write ssltbl
ca: No s'ha pogut escriure ssltbl

en: Could not write yyacc_tbl
ca: No s'ha pogut escriure yyacc_tbl

en: Could not write yyacclist_tbl
ca: No s'ha pogut escriure yyacclist_tbl

en: Could not write yybase_tbl
ca: No s'ha pogut escriure yybase_tbl

en: Could not write yychk_tbl
ca: No s'ha pogut escriure yychk_tbl

en: Could not write yydef_tbl
ca: No s'ha pogut escriure yydef_tbl

en: Could not write yymeta_tbl
ca: No s'ha pogut escriure yymeta_tbl

en: Could not write yynultrans_tbl
ca: No s'ha pogut escriure yynultrans_tbl

en: Could not write yynxt_tbl
ca: No s'ha pogut escriure yynxt_tbl

en: Could not write yynxt_tbl[][]
ca: No s'ha pogut escriure yynxt_tbl[][]

en: EOF encountered inside an action
ca: EOF trobat dins d'una acció

en: End Marker
ca: Marcador de fi

en: Generates programs that perform pattern-matching on text.
    
    Table Compression:
      -Ca, --align      trade off larger tables for better memory alignment
      -Ce, --ecs        construct equivalence classes
      -Cf               do not compress tables; use -f representation
      -CF               do not compress tables; use -F representation
      -Cm, --meta-ecs   construct meta-equivalence classes
      -Cr, --read       use read() instead of stdio for scanner input
      -f, --full        generate fast, large scanner. Same as -Cfr
      -F, --fast        use alternate table representation. Same as -CFr
      -Cem              default compression (same as --ecs --meta-ecs)
    
    Debugging:
      -d, --debug             enable debug mode in scanner
      -b, --backup            write backing-up information to %s
      -p, --perf-report       write performance report to stderr
      -s, --nodefault         suppress default rule to ECHO unmatched text
      -T, --trace             %s should run in trace mode
      -w, --nowarn            do not generate warnings
      -v, --verbose           write summary of scanner statistics to stdout
    
    Files:
      -o, --outfile=FILE      specify output filename
      -S, --skel=FILE         specify skeleton file
      -t, --stdout            write scanner on stdout instead of %s
          --yyclass=NAME      name of C++ class
          --header-file=FILE   create a C header file in addition to the scanner
          --tables-file[=FILE] write tables to FILE
    
    Scanner behavior:
      -7, --7bit              generate 7-bit scanner
      -8, --8bit              generate 8-bit scanner
      -B, --batch             generate batch scanner (opposite of -I)
      -i, --case-insensitive  ignore case in patterns
      -l, --lex-compat        maximal compatibility with original lex
      -X, --posix-compat      maximal compatibility with POSIX lex
      -I, --interactive       generate interactive scanner (opposite of -B)
          --yylineno          track line count in yylineno
    
    Generated code:
      -+,  --c++               generate C++ scanner class
      -Dmacro[=defn]           #define macro defn  (default defn is '1')
      -L,  --noline            suppress #line directives in scanner
      -P,  --prefix=STRING     use STRING as prefix instead of "yy"
      -R,  --reentrant         generate a reentrant C scanner
           --bison-bridge      scanner for bison pure parser.
           --bison-locations   include yylloc support.
           --stdinit           initialize yyin/yyout to stdin/stdout
           --noansi-definitions old-style function definitions
           --noansi-prototypes  empty parameter list in prototypes
           --nounistd          do not include <unistd.h>
           --noFUNCTION        do not generate a particular FUNCTION
    
    Miscellaneous:
      -c                      do-nothing POSIX option
      -n                      do-nothing POSIX option
      -?
      -h, --help              produce this help message
      -V, --version           report %s version
ca: Genera programes que realitzen emparellaments de patrons en text.
    
    Compressió de taules:
      -Ca, --align      renuncia a taules més grans a canvi de una millor alineació
      -Ce, --ecs        construeix classes d'equivalència
      -Cf               no comprimeix les taules; utilitza la representació -f
      -CF               no comprimeix les taules; utilitza la representació -F
      -Cm, --meta-ecs   construeix classes de metaequivalència
      -Cr, --read       utilitza read() en lloc de stdio com a entrada de l'analitzador
      -f, --full        genera un analitzador ràpid i gran. El mateix que -Cfr
      -F, --fast        usa una representació alternativa de taules. El mateix que -CFr
      -Cem              compressió per defecte (el mateix que --ecs --meta-ecs)
    
    Depuració:
      -d, --debug             activa el mode de depuració en l'analitzador
      -b, --backup            escriu l'informació dels retrocessos en %s
      -p, --perf-report       escriu l'informe de rendiment en stderr
      -s, --nodefault         suprimeix la regla per defecte de visualitzar (ECHO) el text no emparellat
      -T, --trace             %s hauria d'executar-se en mode traça
      -w, --nowarn            no genera avisos
      -v, --verbose           escriu un resum de les estadístiques de l'analitzador en stdout
    
    Fitxers:
      -o, --outfile=FITXER    especifica el fitxer d'eixida
      -S, --skel=FITXER       especifica el fitxer d'esquema
      -t, --stdout            escriu l'analitzador en stdout en lloc de %s
          --yyclass=NOM       nom de la classe C++
          --header-file=FITXER   crea un fitxer de capçaleres de C a més de l'analitzador
          --tables-file=[FITXER] escriu les taules en FITXER
    
    Comportament de l'analitzador:
      -7, --7bit              genera un analitzador de 7 bits
      -8, --8bit              genera un analitzador de 8 bits
      -B, --batch             genera un analitzador no interactiu (el contrari a -I)
      -i, --case-insensitive  Ignora les diferències de majúscules i minúscules en els patrons
      -l, --lex-compat        compatibilitat màxima amb el lex original
      -X, --posix-compat      compatibilitat màxima amb el lex POSIX
      -I, --interactive       genera un analitzador interactiu (el contrari a -B)
          --yylineno          traçar el compte de línies en yylineno
    
    Codi generat:
      -+,  --c++               genera un analitzador de la classe C++
      -Dmacro[=defn]           #define macro defn (defn és «1» per defecte)
      -L,  --noline            suprimeix les directives #line en l'analitzador
      -P,  --prefix=CADENA     utilitza CADENA com prefix en comptes de «yy»
      -R,  --reentrant         genera un analitzador de C reentrant
           --bison-bridge      analitzador per a l'analitzador pur de bison
           --bison-locations   inclou suport per a yylloc
           --stdinit           inicialitza yyin/yyout a stdin/stdout
           --noansi-definitions estil antic de definicions de funcions
           --noansi-prototypes  llista de paràmetres buida als prototips
           --nounistd          no inclou <unistd.h>
           --noFUNCIÓ          no genera una FUNCIÓ en particular
    
    Miscel·lània:
      -c                      opció POSIX sense efecte
      -n                      opció POSIX sense efecte
      -?
      -h, --help              mostra aquest missatge d'ajuda
      -V, --version           informa de la versió de %s

en: Input line too long
ca: La línia d'entrada és massa llarga

en: Internal error. flexopts are malformed.
ca: Error intern. Els flexopts estan malformats.

en: No backing up.
ca: No hi ha retrocés.

en: Options -+ and --reentrant are mutually exclusive.
ca: Les opcions -+ i --reentrant són mútuament excloents

en: REJECT cannot be used with -f or -F
ca: REJECT no es pot fer servir amb -f o -F

en: REJECT entails a large performance penalty
ca: REJECT implica una penalització del rendiment molt gran

en: State #%d is non-accepting -
ca: L'estat #%d és no-acceptar -

en: Try `%s --help' for more information.
ca: Proveu «%s --help» per a obtindre més informació.

en: Unknown error=(%d)
ca: Error desconegut=(%d)

en: Unmatched '{'
ca: «|» no emparellat

en: Unrecognized option `%s'
ca: Opció no reconeguda «%s»

en: Usage: %s [OPTIONS] [FILE]...
ca: Forma d'ús: %s [OPCIONS] [FITXER]...

en: Usage: %s [OPTIONS]...
ca: Forma d'ús: %s [OPCIONS...

en: Variable trailing context rule at line %d
ca: Regla de context posterior variable en la línia %d

en: Variable trailing context rules entail a large performance penalty
ca: Les regles de context posterior variable implica una penalització del rendiment molt gran

en: attempt to increase array size failed
ca: ha fallat l'intent d'augmentar el tamany de la matriu

en: bad <start condition>: %s
ca: <condició d'activació> incorrecta: %s

en: bad character '%s' detected in check_char()
ca: caràcter incorrecte «%s» detectat en check_char()

en: bad character class
ca: classe de caràcter incorrecta

en: bad character class expression: %s
ca: expressió de la classe de caràcters incorrecta: %s

en: bad character inside {}'s
ca: caràcter incorrecte dins de {}

en: bad character: %s
ca: caràcter incorrecte: %s

en: bad iteration values
ca: valors d'iteració incorrectes

en: bad line in skeleton file
ca: línia incorrecta en el fitxer d'esquema

en: bad start condition list
ca: condició de començament incorrecta

en: bad state type in mark_beginning_as_normal()
ca: tipus d'estat incorrecte en mark_beginning_as_normal()

en: bad transition character detected in sympartition()
ca: caràcter de transició incorrecte detectat en sympartition()

en: bison bridge not supported for the C++ scanner.
ca: No es suporta «bison bridge» per a l'analitzador de C++

en: can't open %s
ca: no es pot obrir %s

en: can't open skeleton file %s
ca: No es pot obrir el fitxer d'esquema %s

en: consistency check failed in epsclosure()
ca: la prova de consistència ha fallat en epsclosure()

en: consistency check failed in symfollowset
ca: Ha fallat la prova de consistència en symfollowset

en: could not create %s
ca: no s'ha pogut crear %s

en: could not create backing-up info file %s
ca: no s'ha pogut crear un fitxer d'informació del retrocés %s

en: could not create unique end-of-buffer state
ca: no s'ha pogut crear un estat únic de final-de-buffer

en: could not write tables header
ca: no s'ha pogut crear la capçalera de les taules

en: dangerous trailing context
ca: Context posterior perillós

en: dynamic memory failure in copy_string()
ca: errada de la memòria dinàmica en copy_string()

en: empty machine in dupmachine()
ca: màquina buida en dupmachine()

en: error closing backup file %s
ca: error al tancar el fitxer de còpia de seguretat %s

en: error closing output file %s
ca: error al tancar el fitxer d'eixida %s

en: error closing skeleton file %s
ca: error al tancar el fitxer d'esquema %s

en: error creating header file %s
ca: error al crear el fitxer de capçalera %s

en: error deleting output file %s
ca: error al borrar el fitxer d'eixida %s

en: error writing backup file %s
ca: error al escriure el fitxer de còpia de seguretat %s

en: error writing output file %s
ca: error al escriure el fitxer d'eixida %s

en: fatal parse error
ca: error fatal al analitzar sintàcticament

en: found too many transitions in mkxtion()
ca: s'han trobat massa transicions en mkxtion()

en: incomplete name definition
ca: definició del nom incompleta

en: input error reading skeleton file %s
ca: error d'entrada al llegir el fitxer d'esquema %s

en: input rules are too complicated (>= %d NFA states)
ca: les regles d'entrada són massa complicades (>= %d estats AFN)

en: iteration value must be positive
ca: el valor d'iteració ha de ser positiu

en: malformed '%top' directive
ca: directiva «%top» malformada

en: memory allocation failed in allocate_array()
ca: ha fallat l'assignació de memòria en allocate_array()

en: memory allocation failed in yy_flex_xmalloc()
ca: ha fallat l'assignació de memòria en yy_flex_xmalloc()

en: missing quote
ca: falta una cometa

en: missing }
ca: falta una }

en: name "%s" ridiculously long
ca: el nom «%s» és ridículament llarg

en: name defined twice
ca: el nom ha sigut definit dos vegades

en: negative range in character class
ca: rang negatiu en classe de caràcter

en: option `%s' doesn't allow an argument
ca: l'opció «%s» no accepta arguments

en: option `%s' is ambiguous
ca: l'opció «%s» és ambígua

en: option `%s' requires an argument
ca: l'opció «%s» requereix un argument

en: premature EOF
ca: EOF prematur

en: rule cannot be matched
ca: la regla no es pot satisfer

en: scanner requires -8 flag to use the character %s
ca: l'analitzador requereix l'opció -8 per a fer servir el caràcter %s

en: start condition %s declared twice
ca: la condició d'activació %s ha sigut declarada dos vegades

en: state # %4d
ca: estat # %4d

en: state # %d accepts:
ca: l'estat # %d accepta:

en: state # %d accepts: [%d]
ca: l'estat # %d accepta: [%d]

en: state # %d:
ca: estat # %d:

en: symbol table memory allocation failed
ca: ha fallat l'assignació de memòria per a la taula de símbols

en: the character range [%c-%c] is ambiguous in a case-insensitive scanner
ca: el rang de caràcters [%c-%c] és ambigu en un analitzador insensible a les majúscules i minúscules

en: too many rules (> %d)!
ca: massa regles (> %d)!

en: trailing context used twice
ca: s'ha utilitzat el context posterior dos vegades

en: undefined definition {%s}
ca: definició no definida {%s}

en: unknown -C option '%c'
ca: opció de -C desconeguda «%c»

en: unknown error processing section 1
ca: error desconegut al processar la secció 1

en: unrecognized %%option: %s
ca: %%opció no reconeguda: %s

en: unrecognized '%' directive
ca: directiva «%» no reconeguda

en: unrecognized rule
ca: regla no reconeguda

en: variable trailing context rules cannot be used with -f or -F
ca: Les regles de context posterior variable no es poden utilitzar amb -f o -F

en: yymore() entails a minor performance penalty
ca: yymore() implica una xicoteta penalització del rendiment
