findutils 4.2.27 - en to ca translation catalogue (106 entries)

en: 
    	%s contain newline characters,
ca: 
    	%s contenen caràcters de retorn de carro,

en: 
    	and %s contain characters with the high bit set.
ca: 
    	i %s contenen caràcters amb el bit alt establert.

en: 
    	of which %s contain whitespace,
ca: 
    	dels quals %s contenen espais,

en: 
    Report bugs to <bug-findutils@gnu.org>.
ca: 
    Informeu dels errors a <bug-findutils@gnu.org>.

en: 
    default path is the current directory; default expression is -print
    expression may consist of: operators, options, tests, and actions:
ca: 
    el camí per defecte és el directori actual; l'expressió per defecte és -print
    l'expressió pot consistir d'operadors, opcions, avaluacions i accions:

en: %s terminated by signal %d
ca: %s finalitzat pel senyal %d

en: %s%s changed during execution of %s (old device number %ld, new device number %ld, filesystem type is %s) [ref %ld]
ca: %s%s ha canviat durant l'execució de %s (el número de dispositiu vell era %ld, el número del nou dispositiu és %ld, el tipus de sistema de fitxers és %s) [ref %ld]

en: %s%s changed during execution of %s (old inode number %ld, new inode number %ld, filesystem type is %s) [ref %ld]
ca: %s%s ha canviat durant l'execució de %s (el número del node-i vell era %ld, el número del node-i nou és %ld, el tipus de sistema de fitxers és %s) [ref %ld]

en: %s: exited with status 255; aborting
ca: %s: ha acabat amb estat 255; avortant

en: %s: illegal option -- %c
ca: %s: opció il·legal -- %c

en: %s: invalid number for -%c option
ca: %s: número no vàlid per a l'opció -%c

en: %s: invalid option -- %c
ca: %s: opció no vàlida -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció «%c%s» no accepta cap argument

en: %s: option `%s' is ambiguous
ca: %s: l'opció «%s» és ambigu

en: %s: option `%s' requires an argument
ca: %s: l'opció «%s» requereix un argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció «--%s» no accepta cap argument

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció «-W %s» no accepta cap argument

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
ca: %s: l'opció «-W %s» és ambigua

en: %s: option requires an argument -- %c
ca: %s: l'opció requereix un argument -- %c

en: %s: stopped by signal %d
ca: %s: interromput pel senyal %d

en: %s: terminated by signal %d
ca: %s: terminat pel senyal %d

en: %s: unrecognized option `%c%s'
ca: %s: opció «%c%s» no reconeguda

en: %s: unrecognized option `--%s'
ca: %s: opció «--%s» no reconeguda

en: %s: value for -%c option should be < %ld
ca: %s: el valor per a l'opció -%c ha de ser < %ld

en: %s: value for -%c option should be >= %ld
ca: %s: el valor per a l'opció -%c ha de ser >= %ld

en: '
ca: »

en: Cannot open input file `%s'
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer d'entrada «%s»

en: Compression ratio %4.2f%%
ca: El ràtio de compressió és %4.2f%%

en: Database %s is in the %s format.
ca: La base de dades %s és en el format %s.

en: Features enabled:
ca: Funcionalitats habilitades:

en: Filesystem loop detected; `%s' has the same device number and inode as a directory which is %d %s.
ca: S'ha detectat un bucle al sistema de fitxers; «%s» té el mateix número de dispositiu i node d'idenficació que un directori que és %d %s.

en: GNU find version %s
ca: GNU find versió %s

en: GNU findutils version %s
ca: GNU findutils versió %s

en: GNU locate version %s
ca: GNU locate versió %s

en: GNU xargs version %s
ca: GNU xargs versió %s

en: Invalid escape sequence %s in input delimiter specification.
ca: La seqüència d'escapament %s és il·legal en una especificació de delimitació d'entrada.

en: Invalid escape sequence %s in input delimiter specification; character values must not exceed %lo.
ca: La seqüència d'escapament %s és il·legal en una especificació de delimitació d'entrada; els valors dels caràcters no han d'excedir %lo.

en: Invalid escape sequence %s in input delimiter specification; character values must not exceed %lx.
ca: La seqüència d'escapament %s és il·legal en una especificació de delimitació d'entrada; els valors dels caràcters no han d'excedir %lx.

en: Invalid escape sequence %s in input delimiter specification; trailing characters %s not recognised.
ca: La seqüència d'escapament %s és il·legal en una especificació de delimitació d'entrada; no es reconeixen el caràcters finals %s.

en: Invalid input delimiter specification %s: the delimiter must be either a single character or an escape sequence starting with \.
ca: La seqüència d'escapament %s és il·legal en una especificació de delimitació d'entrada: el delimitador ha de ser un únic caràcter o una seqüència d'escapament que comence amb \.

en: Locate database size: %s bytes
ca: Mida de la base de dades de locate: %s octets

en: Maximum length of command we could actually use: %ld
ca: La mida màxima de l'ordre que podem utilitzar: %ld

en: Only one instance of {} is supported with -exec%s ... +
ca: Només es suporta una instància de {} amb -exec%s ... +

en: Report (and track progress on fixing) bugs via the findutils bug-reporting
    page at http://savannah.gnu.org/ or, if you have no web access, by sending
    email to <bug-findutils@gnu.org>.
ca: Informeu (i feu un seguiment del procés de solució) dels errors a través de la
    pàgina d'informes d'error de findutils en http://savannah.gnu.org/ o, si no
    teniu accés a la web, enviant correu a <bug-findutils@gnu.org>.

en: Symbolic link `%s' is part of a loop in the directory hierarchy; we have already visited the directory to which it points.
ca: L'enllaç simbòlic «%s» és part d'un bucle a la jerarquia del directori. Ja hem visitat el directori al qual apunta.

en: The current directory is included in the PATH environment variable, which is insecure in combination with the %s action of find.  Please remove the current directory from your $PATH (that is, remove "." or leading or trailing colons)
ca: El directori actual està inclós a la variable d'entorn PATH, el qual és insegur en combinació amb l'acció %s de find. Elimineu el directori actual del vostre $PATH (és a dir, elimineu «.» o els dos punts del principi o final)

en: The environment variable FIND_BLOCK_SIZE is not supported, the only thing that affects the block size is the POSIXLY_CORRECT environment variable
ca: La variable d'entorn FIND_BLOCK_SIZE no està suportada, l'única cosa que afecta a la mida dels blocs és la variable d'entorn POSIXLY_CORRECT

en: Unknown system error
ca: S'ha produït un error desconegut del sistema

en: Usage: %s [--version | --help]
    or     %s most_common_bigrams < file-list > locate-database
ca: Forma d'ús: %s [--version | --help]
                %s biagrames_més_comuns < llista-fitxers > base-de-dades-locate

en: Usage: %s [-d path | --database=path] [-e | -E | --[non-]existing]
          [-i | --ignore-case] [-w | --wholename] [-b | --basename] 
          [--limit=N | -l N] [-S | --statistics] [-0 | --null] [-c | --count]
          [-P | -H | --nofollow] [-L | --follow] [-m | --mmap ] [ -s | --stdio ]
          [-A | --all] [-p | --print] [-r | --regex ] [--regextype=TYPE]
          [-version] [--help]
          pattern...
ca: Forma d'ús: %s [-d camí | --database=camí] [-e | -E | --[non-]existing]
                [-i | --ignore-case] [-w | --wholename] [-b | --basename]
                [--limit=N | -l N] [-S | --statistics] [-0 | --null] [-c | --count]
                [-P | -H | --nofollow] [-L |--follow] [-m | --mmap] [-s | --stdio]
                [-A | --all] [-p | --print] [-r | --regex] [--regextype=TIPUS]
                [--version] [--help]
                patró...

en: Valid arguments are:
ca: Els arguments vàlids són:

en: WARNING: Hard link count is wrong for %s: this may be a bug in your filesystem driver.  Automatically turning on find's -noleaf option.  Earlier results may have failed to include directories that should have been searched.
ca: AVÍS: el compte d'enllaços durs és incorrecte per a %s: això pot ser un error al vostre controlador del sistema de fitxers. S'està habilitant automàticament l'opció -noleaf. Els resultats anteriors poden no haver inclós directoris que s'haurien d'haver cercat.

en: Warning: filesystem %s has recently been mounted.
ca: Avís: el sistema de fitxers %s ha estat muntat fa poc.

en: Warning: filesystem %s has recently been unmounted.
ca: Avís: el sistema de fitxers %s ha estat desmuntat fa poc.

en: You may not use {} within the utility name for -execdir and -okdir, because this is a potential security problem.
ca: No pdeu utilitzar {} dins del nom de la utilitat per a -execdir i -okdir, ja que això és un problema de seguretat potencial.

en: ^[yY]
ca: ^[sS]

en: `
ca: «

en: actions: -delete -print0 -printf FORMAT -fprintf FILE FORMAT -print 
          -fprint0 FILE -fprint FILE -ls -fls FILE -prune -quit
          -exec COMMAND ; -exec COMMAND {} + -ok COMMAND ;
          -execdir COMMAND ; -execdir COMMAND {} + -okdir COMMAND ;
ca: accions: -delete -print0 -printf FORMAT -fprintf FORMAT FITXER -print 
          -fprint0 FITXER -fprint FITXER -ls -fls FITXER -prune -quit
          -exec ORDRE ; -exec ORDRE {} + -ok ORDRE ;
          -execdir ORDRE ; -execdir ORDRE {} + -okdir ORDRE ;

en: ambiguous argument %s for %s
ca: l'argument %s és ambigu per a %s

en: argument line too long
ca: línia d'arguments massa llarga

en: argument to --limit
ca: argument per a --limit

en: block size
ca: mida del bloc

en: cannot fork
ca: no es pot fer «fork»

en: cannot get current directory
ca: no es pot obtenir el directori actual

en: days
ca: dies

en: double
ca: doble

en: environment is too large for exec
ca: l'entorn és massa gran per a l'execució

en: error waiting for %s
ca: error a l'esperar al procés %s

en: error waiting for child process
ca: error a l'esperar al procés fill

en: invalid -size type `%c'
ca: el tipus de -size «%c» no vàlid

en: invalid argument %s for %s
ca: l'argument %s no és vàlid per a %s

en: invalid argument `%s' to `%s'
ca: l'argument «%s» no és vàlid per a «%s»

en: invalid expression
ca: expressió no vàlida

en: invalid expression; I was expecting to find a ')' somewhere but did not see one.
ca: l'expressió no és vàlida; s'esperava un «)» en algun lloc però no s'ha trobat cap.

en: invalid expression; you have too many ')'
ca: l'expressió no és vàlida; teniu massa «)»

en: invalid mode `%s'
ca: el mode «%s» no és vàlid

en: invalid null argument to -size
ca: l'argument nul no és vàlid per a -size

en: invalid predicate `%s'
ca: el predicat «%s» no és vàlid

en: level higher in the filesystem hierarchy
ca: nivell més alt a la jerarquia del sistema de fitxers

en: levels higher in the filesystem hierarchy
ca: nivells més alt a la jerarquia del sistema de fitxers

en: locate database `%s' is corrupt or invalid
ca: la base de dades de locate «%s» és corrupta o invàlida

en: missing argument to `%s'
ca: manca un argument per a «%s»

en: oops -- invalid default insertion of and!
ca: oops -- inserció per defecte d'«and» no vàlida!

en: oops -- invalid expression type (%d)!
ca: ep -- el tipus d'expressió (%d) no és vàlid!

en: oops -- invalid expression type in mark_stat!
ca: ep -- el tipus d'expressió no és vàlid!

en: oops -- invalid expression type in mark_type!
ca: ep -- el tipus d'expressió no és vàlid!

en: oops -- invalid expression type!
ca: ep -- el tipus d'expressió no és vàlid!

en: operators (decreasing precedence; -and is implicit where no others are given):
          ( EXPR )   ! EXPR   -not EXPR   EXPR1 -a EXPR2   EXPR1 -and EXPR2
          EXPR1 -o EXPR2   EXPR1 -or EXPR2   EXPR1 , EXPR2
ca: operadors (prioritat decreixent; -and és implícit quan no es donen altres):
          ( EXPR )   ! EXPR   -not EXPR   EXPR1 -a EXPR2   EXPR1 -and EXPR2
          EXPR1 -o EXPR2   EXPR1 -or EXPR2   EXPR1 , EXPR2

en: positional options (always true): -daystart -follow -regextype
    
    normal options (always true, specified before other expressions):
          -depth --help -maxdepth LEVELS -mindepth LEVELS -mount -noleaf
          --version -xdev -ignore_readdir_race -noignore_readdir_race
ca: opcions posicionals (sempre vertaderes): -daystart -follow -regextype
    opcions normals (sempre vertaderes, especificades abans d'altres expressions):
          -depth -help -maxdepth NIVELLS -mindepth NIVELLS -mount -noleaf
          --version -xdev -ignore_readdir_race -noignore_readdir_race

en: sanity check of the fnmatch() library function failed.
ca: la comprovació de sanitat de la funció fnmatch() de la biblioteca ha fallat.

en: single
ca: simple

en: tests (N can be +N or -N or N): -amin N -anewer FILE -atime N -cmin N
          -cnewer FILE -ctime N -empty -false -fstype TYPE -gid N -group NAME
          -ilname PATTERN -iname PATTERN -inum N -iwholename PATTERN -iregex PATTERN
          -links N -lname PATTERN -mmin N -mtime N -name PATTERN -newer FILE
ca: avaluacions (N pot ser +N o -N o N): -amin N -anewer FITXER -atime N -cmin N
          -cnewer FITXER -ctime N -empty -false -fstype TIPUS -gid N -group NOM
          -ilname PATRÓ -iname PATRÓ -inum N -iwholename PATRÓ -iregex PATRÓ
          -links N -lname PATRÓ -mmin N -mtime N -name PATRÓ -newer FITXER

en: unexpected extra predicate
ca: s'ha trobat un predicat extra no esperat

en: unknown
ca: desconegut

en: unmatched %s quote; by default quotes are special to xargs unless you use the -0 option
ca: s'ha trobat una cometa %s no emparellada. Per defecte, les cometes són especials per a xargs a no ser que s'utilitze l'opció -O

en: warning: Unix filenames usually don't contain slashes (though pathnames do).  That means that '%s %s' will probably evaluate to false all the time on this system.  You might find the '-wholename' test more useful, or perhaps '-samefile'.  Alternatively, if you are using GNU grep, you could use 'find ... -print0 | grep -FzZ %s'.
ca: avís: els noms de fitxers de Unix no contenen barres (però sí els camins). Això vol dir que «%s %s» probablement sempre avaluarà com a fals en aquest sistema. És possible que la comprovació «-wholename» siga més útil, o potser «-samefile». Alternativament, si esteu utilitzant GNU grep, podeu utilitzar «find ... -print0 | grep -FzZ %s».

en: warning: database `%s' is more than %d %s old
ca: avís: la base de dades «%s» té més de %d %s

en: warning: not following the symbolic link %s
ca: avís: no es seguirà l'enllaç simbòlic %s

en: warning: the -d option is deprecated; please use -depth instead, because the latter is a POSIX-compliant feature.
ca: avís: l'opció -d està desaconsellada; si us plau, utilitzeu -depth en el seu lloc, ja que aquesta és una funcionalitat que compleix amb POSIX.

en: warning: the locate database can only be read from stdin once.
ca: avís: la base de dades de locate només es pot llegir una vegada des de l'entrada estàndard.

en: warning: the predicate -ipath is deprecated; please use -iwholename instead.
ca: avís: el predicat -ipath està desaconsellat; utilitzeu -iwholename en el seu lloc.

en: warning: unrecognized escape `\%c'
ca: avís: seqüència d'escapament «\%c» no reconegut

en: warning: unrecognized format directive `%%%c'
ca: avís: directiva de format «%%%c» no reconeguda

en: warning: you have specified a mode pattern %s which is equivalent to 000. The meaning of -perm /000 will soon be changed to be consistent with -perm -000; that is, at the moment it matches no files but it will soon be changed to match all files.
ca: avís: heu especificat un patró de mode %s que és equivalent a 000. El significat de -perm /000 canviarà prompte per a que siga consistent amb -perm -000; això vol dir, de moment no concorda amb cap fitxer, però prompte canviarà per a que concorde amb tots.

en: warning: you have specified the %s option after a non-option argument %s, but options are not positional (%s affects tests specified before it as well as those specified after it).  Please specify options before other arguments.
ca: avís: he especificat l'opció %s després d'un argument no-opció %s, però les opcions no són posicionals (%s afecta a les comprovacions especificades abans d'ella com també aquelles especificades després d'ella). Si us plau, especifiqueu les opcions abans d'altres arguments.

en: with a cumulative length of %s bytes
ca: amb una longitud acumulada de %s octets
