[Все] [А] [Б] [В] [Г] [Д] [Е] [Ж] [З] [И] [Й] [К] [Л] [М] [Н] [О] [П] [Р] [С] [Т] [У] [Ф] [Х] [Ц] [Ч] [Ш] [Щ] [Э] [Ю] [Я] [Прочее] | [Рекомендации сообщества] [Книжный торрент] |
Олекса Кобець
Олекса Варавва (псевдонім Олекса Кобець) народився 28 березня 1889 року в сім'ї бідних хліборобів на Канівщині, які не могли йому дати матеріального забезпечення так, що вже на 14-му році життя, після закінчення канівської 2-класової школи, яка за статутом 1872 року дорівнювала 6-ом класам гімназії, довелося хлопцеві покинути рідну хату й промощувати самому шлях у дальше життя.
З Канева виїхав до Катеринослава (Дніпропетровськ) і там працював попихачем у крамниці канцелярійного приладдя й тютюнових виробів, а опісля писарчуком і писарем у різних установах Катеринослава й Катеринославщини. Вже з 15-го року життя помагав із своїх злиденних заробітків батькам. Маючи 20 років, вернувся до Канева й працював у повітовій земській управі, керуючи шкільним відділом. Постачав для шкіл підручники і книжки та видавав заробітню платню учителям повіту. Тут працював до вибуху війни 1914 року.
Був Кобець одним із співробітників Союзу Визволення України серед українців, полонених з російської армії у час 1-ої світової війни, в таборі у Фрайштадті під Віднем. Попавши в австрійський полон, Кобець писав додому листи українською мовою, і це було причиною, що українці з відділу австрійської цензури передали його адресу до Союзу Визволення України, із яким почав співпрацювати.
Вищу освіту закінчив уже за большевиків у Вищому Економічному Інституті. До 1925 року жив у Києві, а потім переїхав до Харкова, де працював здебільшого як редактор.
Кобець не вписувався до жодної літературної органіцації. Щойно тоді, коли в Харкові створено 1934 року єдину Спілку Письменників України, він прилучився до письменницької сім'ї, але тільки формально: на ділі він і далі тримався осторонь від організації. В 1941 році наказано йому евакуюватися до Казахстану, але він, як тоді казали жартома "спізнився до поїзду". Те саме зробили Аркадій Любченко й Анатолій Гак. Усі вони лишилися в Харкові і через якийсь час почали працювати в газеті "Нова Україна". А через рік евакуювалися вже на захід.
Помер Олекса Кобець 5 вересня 1967 в Бофало.
Последние комментарии
8 минут 20 секунд назад
10 минут 53 секунды назад
11 минут назад
17 минут 22 секунды назад
17 минут 29 секунд назад
18 минут 52 секунды назад
19 минут 28 секунд назад
20 минут 31 секунда назад
20 минут 38 секунд назад
20 минут 56 секунд назад