2011. március 27., vasárnap

Hamis krémes

Gyorsan  és főképp sütés nélkül készül. Nem szeretem a krémes tésztáját -- ha a boltban veszem, akkor töredezik, darabokra hullik szét, esetleg nem friss. Ha én nyújtom ki, sütöm meg, akkor macerás. Ezért háztartási keksz pótolja. A krémet 6 tojásos klasszikus krémes krémjeként is elkészíthetem, de elkészíthetem gyorsan is, kevés fáradtsággal, mégpedig pudinggal.


Hozzávalók:
20-25 deka  deka háztartási  keksz (vagy vajaskeksz)
2 vaniliás pudingpor
1 liter tej
7 kanál cukor
10 deka főzőcsoki 
1 kanál vaj vagy margarin  a csokiolvasztáshoz
kávé.
Az 1 deci kávéba (neszkávé is lehet) egyenként belemártogatom a kekszet, s szépen egy mélyebb kistepsit, vagy nagyobb, tégla alakú jénait kibélelek vele. Amikor  a keksz feléből ilyen szépen kiraktam a sütemény alját, ráöntöm a közben 1 liter tejből és két pudingporból megfőzött krémet. Ezt a langyos pudingot ráöntöm a kekszből készült alapra. Elsímítom rajta és a kávéba mártott keksz másik felével leborítom. Ha minden kekszet egyszerre raknék a kávéba, elázna a keksz, gusztustalan lenne. A tetejét csokimázzal befedem. Lehűtöm. Fél nap múlva már puha is.
Gyorsan elkészül.



Zöldséges polenta

A múlt héten túróval, ma zöldséggel készítettem a polentát. Megyek délután ügyeletbe, ezt viszek uzsonnára/vacsorára.
Hozzávalók:
20 deka kukoricadara
háromnegyed liter víz
25 deka reszelt zöldség (nálam ez esetben: sárgarépa, zsenge tök, kevés apróra vágott újhagyma/zöldhagyma)
kevés vaj
kevés olaj
só, ételízesítő, bors
kevés aprított kapor (de lehet zöldségzöldje vagy kakukkfű is)
4 deka sajt.
A reszelt zöldséget megpárolom kevés vajon, sózom, borsozom. Amikor a levét teljesen beitta, akkor leveszem a tűzről. Közben egy edényben felforr az ételízesítős víz, amelybe a kukoricadarát (polentát) belefőzöm. Azonnal csökkentem a hőfokot, hogy ne csapkodjon, ne égjen le. Egy-két perc alatt megfő és jól besűrűsödik. Leveszem a tűzről, beleszórom a reszelt sajtot. A kevés vajjal, olajjal kikent kistepsibe öntöm a masszát, olyan másfél-két centi vastag lesz, szépen elsímítom a tetejét. Egy-két óra alatt megdermed. Kiszaggatom pogácsaszaggatóval vagy pohár szájával és kiolajozott teflonban megsütöm e ,,pogácsák'' mindkét felét.  Hidegen, melegen is finom. Nálunk egyes hegymászók is polentát hordanak magukkal a hegyi túráikon.

2011. március 23., szerda

Kukoricaleves

Vegyes Saláta blogjában találtam egy nagyon izgalmas kukoricaleves receptet. A hozzávalókat a saját éléskamránk, hűtőszekrényünk tartalmához igazítottam, és én leturmixoltam a kukoricát, mert a műtét után csak úgy ehetem.
Hozzávalók 2 személyre:
1 kis konzervkukorica (vagy fél zacskó fagyasztott)
1 zöldhagyma (ha nincs otthon, fél fej vöröshagyma is jó)
1 kanál olaj
só, bors
zöldségzöldje
kapor (elhagyható, bár pikánssá teszi)
1 deci tejszín (vagy tejföl)
1 kávéskanál liszt
1 kávéskanál ételízesítő.
Az olajon megfonnyasztottam az apróra vágott  zöldhagymát, rádobtam  a leszűrt kukoricát és felengedtem vízzel. Amikor megfőtt, leturmixoltam, de ez elhagyható. Visszatettem a tűzhelyre, sóztam, borsoztam, ételízesítővel is ízesítettem. Az egy deci tejszínt az egy kiskanál liszttel elkevertem, kevés vízzel higítottam és a levest befőztem vele. Kevés kaprot és zöldségzöldet is szórtam bele és még 5 percig forraltam. Vegyes Saláta vajas, sajtos pirítóssal tálalta, én is készítettem hozzá vajas, sajtos melegszendvicskéket, mert ma ez a komplett ebéd.
Kapor: nyáron, amikor sok friss kapor van, megmosom, megszárítom, apróra vágom és egy kis csavaros üvegben elteszem a mélyhűtőbe, így egész télen van.

2011. március 22., kedd

Krumplifőzelék

Lehet, hogy mindenki tud krumplifőzeléket főzni? Én csak nemrégiben tanultam meg, mégpedig a Zsuzsa barátnőmtől kapott szakácskönyvből. Pofonegyszerű:
4 burgonya
1 púposkanál liszt
2 kanál olaj
só, bors
1 babérlevél
zöldségzöldje
negyed fej vöröshagyma vagy kevés snidling.
A négy krumplit felszeleteltem és annyi enyhén sós ízben főztem meg, amennyi épp ellepte. Két kanál olajjal, 1 kanálliszttel és a finomra vágott vöröshagymáva rántást készítünk, beledobjuk a babérlevelet és berántjuk vele a főzeléket (a krumplit nem kell leszűrni, mert kell a főzőlé a főzelékhez). Rászórjuk a zöldségzöldet, ha kell még bele só, sózzuk, borsozzuk. Még néhány percig forraljuk. Én még nem próbáltam, de a szakácskönyv szerint ecettel vagy tejföllel is finom.
Lehet sűrűbbre is főzni, de én így szeretem
Mivel én snidlinggel készítettem, nem ezzel pirítottam a rántást, hanem amikor a rántás kész lett, akkor szórtam bele a snidlinget és a babérlevelet, s azonnal levettem a tűzről, hogy ne égjen meg. Perzse, utána az eljárás ugyanaz, berántom vele a főzeléket, zöldségzölddel szórom, sózom, borsozom. A snidlinget imádom, alig várom, hogy szerezzek egy cseréppel és ültessek az ablakba.

2011. március 20., vasárnap

Cékla és sárgarépa a sütőből

Szellem a fazékban blogjában találtam egy sültcékla receptet. Az ötlet tőle származik, de eldöntöttem, hogy megpróbálom a céklát sárgarépával kombinálni és a fűszerezésen is változtattam. Hozzávalók:
2 cékla
1 sárgarépa
só, bors
1 deci főzőtejszín
1 kanál étolaj
csipetnyi köménymag
1 kanál balzsamecet
1 kávéskanál méz
1 babérlevél összemorzsolva.
A céklát felkockáztam, a sárgarépát felkarikáztam. Sütőedénybe raktam, sóztam, borsoztam, köménymaggal megszórtam, rácsurgattam a mézet, olajat, tejszínt,  balzsamecetet, rámorzsoltam a babérlevelet. Kevés vizet is öntöttem alá. Lefedtem alufóliával és közepes tűzön a sütőben  puhára pároltam.

Balzsamecet: ha valakinek nincs otthon balzsamecetje, akkor egy kanál fehér-vagy vörösborral, vagy almaecettel is pótolható, helyettesíthető szerintem.

Burgonyapüré paprikával

Vasárnapi ebéd kényelmesen.
A sült húshoz:
30 deka sertéscomb egyben
étolaj

szerecsendió.
Egy jénaiba teszem a húst, megsózom, szerecsendiót reszelek rá, 2-3  kanál olajat és kevés vizet öntök alá. Lefedem az edényt és a sütőben közepes tűzön párolom. Ha kell, a vizet pótolom. 35-40 perc után leveszem a fedőt vagy alufóliát róla és tíz perc alatt szép pirosra sütöm minden oldalát.
Burgonyapüré:
4 közepes burgonya
1 kaliforniai paprika

1 kanál étolaj.
1 kis fej vöröshagyma vagy fél csomó snidling. Snidlinggel finomabb.
A burgonyát sós vízben puhára főzöm. Leszűröm. A felszeletelt kaliforniai paprikát és a vöröshagymát megpirítom. Az összetört burgonyát hozzákeverem. Sózom.
Snidlinggel, paprikával ízletesebb a krumplipüré
Ha viszont snidlinggel készítem, akkor a paprikát megpirítom, amikor készen van,  az aprított snidlinget hozzákeverem, s azonnal leveszem a tűzről. Ekkor keverem hozzá a burgonyát is. Én azért használok ennyi snidlinget, mert hagymát, fokhagymát nem ehetek, snidlinggel pedig ízesíthetek.



Sült polenta túróval, snidlinggel

Pogácsaszaggatóval kiszaggattam és aranybarnára sütöttem
Zoli már hetek óta emlegeti, hogy főzzünk polentát. Ma végre rászántuk magunkat és főztük is meg sütöttük is.
Hozzávalók:
7,5 deci víz
18,5 deka kukoricadara

4 deka reszelt sajt
25 deka túró
aprított snidling (ha nincs otthon, aprított zöldségzöldje vagy más fűszernövény is megteszi)
csöppnyi vaj
olaj.
A háromnegyed liter vizet egy kávéskanál sóval felforraljuk. Beletesszük a kukoricadarát és lassú tűzön 4-5 percig főzzük, amíg nem lesz sűrű a massza. Belekeverjük a 25 deka túrót és a  snidlinget. Levesszük a tűzhelyről. Még egy kávéskanál sót teszünk bele (ha sósabban szeretjük, akkor izlés szerint többet). Alaposan összekeverjük. Ekkor tesszük bele a reszelt sajtot is, én parmezánt szórtam bele. Egy kivajazott kistepsibe vagy nagyobb jénai edénybe, esetleg terebélyesebb tortaformába öntjük a masszát.  Szépen elsímítjuk a tetejét. Hagyjuk legalább egy óra hosszat dermedni. Amikor már kemény, akkor pogácsaszaggatóval vagy pohárral kiszaggatjuk, esetleg kocka alakúakra is vághatjuk. Kevés olajat felforrósítunk és mindkét felét szép aranybarnára sütjük.

2011. március 19., szombat

Sült paprika töltve és bundázva

Vettem egy zacskó fagyasztott sült paprikát a boltban. Habár most már a piacon is egész évben meg lehet venni a sütni való paprikát, ez egyszerűbb, kényelmesebb  megoldás.
Amikor a 6 darab paprika egy kicsit megolvadt, megkapargattam, ezzel lejött a feketére sült bőre, majd óvatosan kiskanállal kikapartam belőle a magokat is.Megmostam, lecsurgattam róla a vizet. Vettem 25 deka érlelt túrót is, ezt picit sóztam, borsoztam, egy kevés snidlinget aprítottam bele. Lehet feta, lehet juhtúró vagy bármilyen más. A sózásnál persze figyelembe veszem a túró sósságát. A snidling elhagyható, viszont egy nyers tojást is bele lehet keverni a túrós masszába, hogy összetartsa, főképp, ha frisstúrót használunk hozzá. Megtömködtem a masszával a paprikákat. Nem tragédia, ha a paprika oldala kihasad, mert amikor liszttel, tojással és zsemlemorzsával panírozom, úgy igazítom a paprikát, hogy ne follyon ki a töltelék. Bő olajban kisütöttem.
Spenóttal tálaltam, de a saláta, sült krumpli is finom hozzá.

2011. március 18., péntek

Kenyértekercs leveshez

A végeredmény - nem krémlevessel ugyan, de így is finom a tekercs
A betegszabadság arra is jó, hogy az ember bambuljon egy kicsit a tévé előtt. Az egyik szerbiai tévéadón az amerikai sztárszakácsnő, Rachael Ray főzött és beszélgetett a stúdióban. Ő Oprah és Nigella ötvözete, tehát a műsoraiban egyikük és másikuk stílusából, gesztusaiból is kapunk valamit. Pokolian ügyes szakácsnő.
Valamelyik délelőtt karalábé krémlevest főzött. Nem csak lisztes tejszínnel habarta be, hanem bőven szórta a levesbe a sajtot is. Mellé egy érdekes tekercset is készített. Szerinte remekül lehet mártogatni a krémes levesbe. Nekem nem lett olyan szép ez a tekercs, dilemmám volt, hogy közzétegyem-e. Hátha azonban valaki szebben, jobban elkészíti  a leírásom alapján. Mert tényleg finom.

6 darab barna tosztkenyér
6 szelet prágai sonka vagy pizzasonka
krémsajt
reszelt sajt
olaj
Az előre szeletelt, szendvics vagy kétszersült készítésére való tosztkenyeret megszabadítom a héjától és kinyújtom vékonyra. Megkenem krémsajttal, szórok rá sajtot és egy szelet sonkát borítok rá. Nagyon vékonyra -- mint a piskótatekercset vagy a rétest -- feltekerem. Kiolajozott tepsibe teszem, megkenem a tetejét olajjal --ha lehet,  olívaolajjal -- és kb. 10 perc alatt 200  fokon szépen megsütöm.
Hibáim:valószínűleg Rachael reszelt sajtot használt,  én pedig sajtszeletet tettem bele, emiatt is tört a kenyér. Lehet, hogy kicsit jogurtosabb krémsajt jobban átpuhítja a kenyeret. Vagy az is lehet, hogy nyújtás után érdemes vékonyan átkenni vízzel a kenyeret, s erre jön a krémsajt. A  sütés alatt ez a víz úgyis elpárolog a kenyérből. S én a legolcsóbb, Isten tudja mivel barnított és mivel puhán, omlósan tartott tosztkenyeret vettem a kisérlethez, Rachael meg a német,  a  fitten tartást szolgáló, előre szeletelt sokmagvas  teljes kiörlésű kenyérhez hasonlót használt.
Csúnya de finom


Azóta fehérkenyérrel is elkészült



2011. március 17., csütörtök

Zsenge tök megbolondítva

Annyira friss,hibátlan zsenge tökök kínálták  magukat  a nagyáruház polcán, hogy vettem két  darabot. Tökfőzelék? Hússal töltött tök? Nem. Végül kipróbáltam az alábbi változatot: két személyre két kisebb méretű tököt vettem. Félbevágtam, sós forrásban levő vízben megfőztem (kb. 10 perc, nem szabad szétfőzni). Kiszedtem a vízből és ekkor vájtam  ki óvatosan a magvas puha közepét, úgy, hogy maradjon azért elég húsa. Egy kisebb sütőedénybe 1 kanál étolajat csurgattam,belefektettem a négy fél tököt. Hajszálvékony vajdarabkákat szeltem rájuk, megsóztam, zsemlemorzsával meghintettem. Kb. 10 percig közepesen meleg sütőben sütöttem. Kb. 5-7 deka sajtot lereszeltem, apróra vágott zöldségzölddel összekevertem és a tökökre kanalaztam, igazgattam. Még kb. 5-7 percig sütötöttem, amíg nem olvadt rá a sajt. Lehet, hogy pirosabbra is lehet sütni, de szerintem így is tökéletes. Sőt, még jó, hogy három vízből mostam meg nagyon alaposan a tököt, mert a héja is puha, ízletes, tehát ehető volt. Lehet, hogy meg lehet hámozni, de engem az a cél vezérelt, hogy ne potyogjon szét a tök, a héj pedig nagyon jól összetartja.

2011. március 16., szerda

Zeller, burgonya, sárgarépa főzelék

Nem merek semmi hagymásat, fokhagymásat enni -- ha ilyesmit főzök, csak szeretteim falatoznak belőle, én nem --, úgyhogy olyasmit kellett főznöm, ami semmi ilyesmit nem tartalmaz. Ma ugyanis lusta voltam kétféle étellel pepecselni. A zöldség tehát a legbiztosabb megoldás.
Két személyre egy kisebb zellergumót, két közepes burgonyát és egy közepes sárgarépát sós vízben puhára főztem. Egy kávéskanál lisztet elhabartam másfél deci főzőtejszínnel (szerintem tejföllel még pikánsabb az íze). A leszűrt zöldséget villával összetörtem és behabartam a lisztes tejszínnel. Egy-két percig állandó keverés mellett még forraltam. Megszórtam egy kis zöldségzölddel, a zellergumón levő néhány levélkét is megőrizem, ezt miután 2-3 alkalommal a csapnál  alaposan átmostam a homok miatt, szintén  hozzátettem a főzelékhez. Sóztam, borsoztam. Halat sütöttem a lerniben hozzá, kevés olajon, halfűszerrel, cseppnyi sóval ízesítve.

2011. március 15., kedd

Brokkoli

A főtt brokkolit eddig csak egy puritán öntettel (citromlé, étolaj, só) szerettem, most pedig kipróbáltam egy besamellmártásos, sajtos változatot. Két kisebb fej brokkolit folyó víz alatt legalább négyszer átmostam a homok miatt, két percig forrásban levő sós vízben főztem. Leszűrtem. Egy kanál lisztet két deci főzőtejszínnel felforraltam, hozzáraktam 2 deka vajat, sóztam, borsoztam, szerecsendióval megszórtam. Egy kiolajozott sütőedénybe fektettem a brokkolit és meglocsoltam a besamellel. Ha nagyon sűrűre sikerül a mártás, egy-két kanál
vízzel higítható. Tíz-tizenöt percig közepesen meleg sütőben sütöttem, majd megszórtam parmezánsajttal (bármilyen reszelt sajt lehet, nekem kis zacskónyi reszelt parmezánom volt itthon, ennek felét szórtam rá A parmezán 4 dekás csomagolásban van, tehát nekünk két deka sajt elég volt rá, de persze más ízlés szerint tehet rá többet is, nem rontja el). Ez a sajt a sütőből kivett forró zöldségen szépen elolvad.

Zoli sült csülökkel és burgonyával ette:
Én meg csirkemellel:

Annyira kiadós, hogy csak egyik szelet csirkemell is bőven elég volt hozzá


gasztro.miner.hu

Blogomat felvették a http://gasztro.miner.hu oldalra, a Gasztroblogger Szakácskönyves receptjeim pedig a http://gasztro.miner.hu/szakacskonyv/blogger/vajdasaginoiezmegaz.blogspot.com helyen is olvashatók.

2011. március 14., hétfő

Narancszselé

Zoli vett egy halom narancsot az egyik nagyáruházban. Már három napja áll a konyhaasztalon a tálban, valamit kezdeni kell vele, mert romlani kezd. Kifacsartam a levét, lett belőle 7,5 deci. Felforraltam 6 kanál cukorral, közben egy kanál cukrot és  4 kis zacskó zselatint kevés vízzel kikevertem (4 deka zselatin). Ez ekkor tényleg szilárd lesz, ám ha lágyabbat szeretnénk, akkor 3 zselatin elég. A forrásban levő narancsléhez öntöttem. Még két percig lassú tüzön forralgattam, formába öntöttem (három ilyen tálkányi lett belőle).
Majd amikor megdermedt, kiborítottam egy tányérra. Szerintem üvegbe is önthető, s gyümölcszseléként kenyérre kenhető, néhány napig a hűtőszekrényben (frizsiderben, ahogy itt Vajdaságban sokan nevezik) eláll. A minap olvastam, az ideális reggeli receptjét:
egy szelet 9 milliméter vastagságú kenyér pirítósként, 7 gramm vajjal -- ez kb.háromnegyed kávéskanálnyi -- és 1,2 deka narancszselével  -- ez egy púpos kávéskanálnyi -- megkenve.


2011. március 13., vasárnap

Párolt marhahús sok zöldséggel

Két vékony szelet marhahúst beleraktam a sütőtepsimbe, sóztam, borsoztam, 1 kanál étolajat és kevés vizet öntöttem alá. Lefedtem alufóliával és közepesen meleg sütőben pároltam. Egy jó óra múlva hozzátettem 2 gerezd fokhagymát (héjastól, hogy egészben maradjon, ne keveredjen el a szafttal, mert nekem nem szabad ennem ilyesmit, de az íze kell ebbe az ételbe) 4 közepes burgonyát és 2 kisebb sárgarépát. Ekkor megszórtam ételízesítővel. Fél óra múlva egy darab tölteni való paprikát és egy kisebb méretű zsenge tököt is hozzáaprítottam. Tovább pároltam még 20-30 percig, amikor már csak kevés szaftja maradt.
Ez lesz a a vacsoránk. A zsenge tök helyett például brokkoli is mehet hozzá.

Marhahúsleves majorannával

Ma végre sétáltunk egy komolyabbat a szép napsütésben. Reggel már átsétáltam a  szomszédos piacra. Vettem három vékony szelet marhahúst, meg sikerült szereznem egy kis csokor friss majorannát. Tehát ebédre levest főztem:
2 személyre:
1 vékonyabb szelet, csont- és zsír nélküli marhahús apró kockákra vágva (kb. 12-15  deka)
1 sárgarépa
1 petrezselyemgyökér
1 vöröshagyma
1 fokhagyma
1 burgonya
1 kanál étolaj
1 szál friss majoranna vagy egy kanálhegynyi szárított majoranna

bors
fél babérlevél
1 kiskanál liszt
1 kanál tejföl (12 százalékos zsírtartalmú)
1 maroknyi levestészta.
Ízlés szerint egy vékony citromkarika is kerülhet bele és tészta helyett rizs, sőt köménymag is.
 Egy kanál étolajon pár percig pároltam a marhahúst, majd a zöldségekkel együtt is kevés ideig kavargattam, mielőtt felöntöttem volna vízzel. Sóztam, borsoztam, babérlevéllel ízesítettem. Amikor megpuhult a hús, egy kanál lisztet és tejfölt csomómentesre kevertem kevés leveslével és behabartam vele a levest. Ekkor tettem bele a majorannát, hogy az íze frissebb maradjon (a  szárított majoranna belekerülhet a sóval, babérlevéllel egyidőben is). Ha citromkarikával ízesítem, ez ekkor kerül bele. Még öt percig főztem,majd belekerült a tészta is. A vacsorára szánt marhasülttől egy darabka paprikát is ,,elspóroltam", ezt is beletettem a levesbe, az íz kedvéért.
Ha bárki azt mondja, nehéz étel a telföl és tészta miatt, a válaszom az, hogy csak ez volt az ebédem, egy ilyen kiadós levessel ki lehet bírni vacsoráig (remélem).
A kép nem lett a legsikerültebb, de a leves finom. A majoranna nem látszik, mert  főzés közben egyben maradt az az egy árva majorannaszál, nem potyogtak le a levelei, úgyhogy egyben dobtam ki a levesből.



Szép tavaszi nap

Frissen renovált épület  Szabadka központjában


A Szent Teréz- templom, vagyis székesegyház, az épület közepén hosszában végigfutó  repedés már 140 éves

Ma végre sétáltunk egyet, gyönyörűen sütött a nap. Ha arra gondolok, egy hete még a hétfői műtét miatt izgultam....
A püspöki palota a székesegyház mellett        



2011. március 3., csütörtök

Néhány napig szünetel blog

Néhány napig nem leszek itthon, majd jelentkezem, ha hazaértem.

Kínaihoz hasonlító csirke

Az eredeti receptre már nem emlékszem. Én így csinálom két személyre:
20-30 deka csirkemellet apró kockára vágok, kevés olajon megpirítom. Egy sárgarépát, egy kisebb fej hagymát -- vagy fél szál póréhagymát -- , egy gerezd fokhagymát, néhány fej gombát, negyed fej káposztát apróra szelek. Hozzáöntöm a húshoz, egy deci vízzel felengedem, sózom, borsozom, gyömbérporral vagy  2 centi gyömbérrel ízesítem,  5-6 percig fedő alatt majd párolom,majd a fedőt leveszem, hozzáöntök egy kanál szójaszószt és még  főzöm, pirítom pár percig. Szezámmagot kicsit megpirítottam, főtt tésztával elkevertem, és a kínainak nem nevezhető, de arra hasonlító ételt ezzel tálaltam.

Fahéjas alma

Piros héjú, savanyúbb almát vettem. Félbevágtam a gyümölcsöt, megszabadítottam a magháztól. Az üregbe mézet csurgattam, néhány darab dióbelet tettem rá, s közepesen meleg sütőben megsütöttem. Még forrón fahéjjal megszórtam. A legegyszerűbb édesség.

2011. március 1., kedd

Reszelt karalábéleves

Mostanában  a turmixolt krémlevesek korát éljük. Ám a reszelt zöldségekből készült  levesnek még az íze is más - finomabb. Nagyanyám készítette. Hozzávalók:

1 karalábé
1 burgonya
1 sárgarépa
1 szál zöldség
kevés zöldségzöldje
1 vöröshagyma
1 fokhagyma
1 kanál étolaj

bors
ételízesítő (vegeta)
1-1,5 kanál rizs.

A hozzávalókat --  a vörös- és fokhagyma, valamint a zöldségzöldje kivételével -- lereszelem. Egy kanál olajat a lábasban megmelegítek, rászórom a reszelt zöldségeket, rádobom a hagymákat, kicsit párolom, majd felöntöm vízzel. Amikor forr, sózom, borsozom, vegetázom, tíz prc múlva a kétszer átmosott rizst is hozzáöntöm. Amikor kész, a zöldségzöldet is ráaprítom.



mk

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...