вторник, 7 февраля 2012 г.

Модуль 7-8.

Робота з даними модулями допомогла меня глибше зрозуміти проблеми, які можуть виникнути у учнів під час навчання за методом проектів. Для мене все ще залишилось питанням як відірвати учнівстарших класів від чіткої інструкції, як навчати самостійно ставити цілі та планувати свою навчальну діяльність. Під час навчання за даними модулями для мене було новим, що будь-який учнівський продукт, навіть проміжний або "службовий" (напиклад опитування громадської думки), вже потребує оцінювання або самооцінювання. Мені дуже цікава тема оцінювання проектної діяльності учнів. Я з  самого початку тренінгу чекала на цю тему. Під час проектної діяльності учнів необхідно оцінювати або спонукати до самооцінювання постійно. Це систематизує роботу учнів над проектом, стимулює до подальшої діяльності. 

Мені дуже сподобався ресурс, що містить бібліотеку форм оцінювання, новий підхід до важливого питання та багато корисних форм.

Модуль 6.

Цей модуль допоміг мені визначити різницю між спілкуванням та співпрацею в мережі Інтернет. Своїм учням я б радила створити блог для роботи кожної групи, в якому можна було б не тільки розміщувати та обговорювати проміжні результати діяльності, але й надавати посилання на різні сервіси для спілкування. Тобто використовувати блог як єдине робоче пространство групи. Серед засобів спілкування можна використовувати різні сервіси для веб-конференцій, які не вимагають встановлення додаткового програмного забезпечення на локальній комп'ютер.

Модуль 5.

Цей модуль допоміг мені поміркувати про те, які зміни може внести використання Інтернет-ресурсів у процес навчання моїх учнів, а саме:використати Інтернет не тільки традиційно для пошуку інформації, а й для розміщення результатів діяльності (Вікі,фотосервіси), обговорення "промежуточних" результатів в группах (Гугл-документи), блога - для зясування проблем в групах.
Але треба продумати все ще, тому що з кожним модулем змінюється і погляд на проект. 

Також допоміг мені не тільки поміркувати над тим, як я можу використати Інтернет-рескурси у своїму проекті, а що головне, які ролі можуть мати учні під час цього використання: пошуковці, аналітики, стражі. У мене при цьому виник сумнів щодо того як це можна поєднати у своєму проекті. При цьому не з точки зору його "прописування", а з точки зору реальної реалізації. Я пропоную вчителю економіки такий проект, а він розуміє, що у нього попереду ще величезна глиба. Думаю, що дітей до пошуку в Інтернеті слід готувати поетапно, пропонуючи їм ці ролі.

Модуль 4.

Модуль 4 допоміг мені розкрити цілі оцінювання, мету, підготувати інструменти для вхідного оцінювання, які дозволяють виявити навчальні потреби учнів та скорегувати план проекту з урахуванням разультатів даного оцінювання, розробити презентацію вчителя.
Розробка інструментів оцінювання допомогла мені уточнити ключове та тематичні питання з урахуванням найбільш цікавих аспектів теми проекту. З урахуванням інструментів оцінювання та презентації вчителя поступово формується план проекту та оцінювання учнів в проекті, а звидси і витікає постійна корекція навчальних цілей.

Модуль 3.

Цей модуль допоміг мені з’ясувати, як можна використати навчальні дослідження в проектах та зрозуміти призначення основних запитань проекту, а саме, я зрозуміла, що основні питання заставляють думати учнів і діяти, щоб знайти на них відповідь.Дуже важливо правильно підібрати ці питання, щоб вони були цікавими саме для них.
Дослідницькі проекти потрібні,як мені здається, щоб здійснити звязок з життям. При виконанні цих проектів учні вчаться працювати самостійно і вирішувати самостійно проблеми, приймати рішення та демонструвати свої результати. Ми зясували різницю між навчальним та науковим
дослідженням.

Великий інтерес в мене викликали вправи з формулювання ключових питань, основне завдання яких - зацікавити учнів у участі  в даному проекті, з'явилося багато ідей щодо ключового питання проекту, тому що чим більший інтерес тих, хто навчається, тим більш плідною буде їх робота у даному напрямку.

Модуль 2.

Цей модуль допоміг мені проаналізувати переваги використання методу проектів у навчальному процесі, а саме - надає широкі можливості для навчання. Учні залучаються до вирішення проблемних ситуацій та інших змістових завдань, будують зв’язки зі світом поза класною кімнатою та звертаються до питань реального життя. В учнів, які співпрацюють у малих групах при виконанні дослідницьких проектів, можуть бути сформовані не тільки навички самостійної дослідницької діяльності, а й уміння планувати власну діяльність, ефективно спілкуватися, вирішувати проблеми, приймати виважені аргументовані рішення та демонструвати свої знання і вміння цільовій аудиторії, тобто навички ХХІ століття.

среда, 21 декабря 2011 г.

Модуль 1

Цей модуль допоміг мені більш глибоко осмислити мету, структурування та результати проектної діяльності, ії діференціацію. Відбулася навігація по підручнику, створення власного блогу. Николи раніше цього не робила. Мені сподобалось.