17 lipca, 2014

WAKACYJNY KONKURS !

ZAPRASZAMY NA
KONKURS WAKACYJNY !



22 marca, 2014

Propolis.


Propolis to obok miodu produkt pszczeli mający zastosowanie w medycynie. Pomaga na wiele różnych schorzeń.
Propolis to po prostu kit, którym pszczoły uszczelniają ul. Owady produkują go z żywic roślinnych zebranych m.in. z pączków i młodych pędów topoli, sosny, brzozy czy świerku.

Propolis zawiera w sobie mnóstwo substancji bakterio i grzybobójczych. To naturalny lek chroniący pszczoły przed chorobami, które mogłyby w krótkim czasie zniszczyć cały rój. Wykorzystywano go w medycynie już w starożytnym Egipcie ponad 5 tysięcy lat temu.

Propolis ma bardzo szerokie spektrum działania. Dzięki swojemu bakterio i grzybobójczemu działaniu skuteczny jest w leczeniu większości infekcji. Stosowany jest on powszechnie w dermatologii do leczenia zapalenia skóry, grzybicy, oparzeń i odmrożeń. Dzięki przeciwbakteryjnym składnikom przyspiesza gojenie się ran i wszelkich podrażnień skórnych. Doskonale sprawdza się jako środek łagodzący przy atopowym zapaleniu skóry, infekcjach jamy ustnej, gardła i przewodu pokarmowego. W kosmetyce propolis najczęściej jest składnikiem kremów lub past do zębów.

propolis, demeter, eko kosmetyki

Naszym ostatnim odkryciem jest krem propolisowy Martiny Gebhardt. Jest to kosmetyk naturalny i posiada certyfikat biodynamiczny Demeter. Nie zawiera żadnych składników petrochemicznych i syntetycznych. Krem przeznaczony jest do reaktywnej, odwodnionej, zmęczonej skóry. Regularnie stosowany likwiduje podrażnienia, wygładza i wzmacnia naczynia krwionośne. Połączenie masła z kakaowca, karite, oliwy z oliwek, olejku ze słodkich migdałów, orzecha, zielonej herbaty, czarnego bzu i magnolii z propolisem zapewnia regenerację i wzmocnienie każdego rodzaju skóry, szczególnie wrażliwej i alergicznej. Dzięki wysokiej zawartości witamin z grupy B i witaminy A wspomaga odnowę komórek skóry. Wyciąg z marchwi i olej rokitnikowy, które zastosowano w kremie mają poprawić koloryt skóry.

Krem propolisowy Martiny Gebhardt jest odpowiedni zarówno dla dzieci jak i do skóry dojrzałej.
Zastosowane w kremie esencje spagiryczne z propolisu oraz mikrosrebro i mikrozłoto docierają do komórek skóry i oczyszczają je z toksyn, tak aby umożliwić substancjom odżywczym skuteczną regenerację.

19 lutego, 2014

Maksymalna regeneracja.

Ogórecznik pochodzi z krajów śródziemnomorskich. W Polsce także jest hodowany, jednak występuje też w formie zdziczałej i wtedy traktowany jest jako chwast. Ogórecznik swoją nazwę zawdzięcza temu, że jego liście mają zapach i posmak ogórka. To właśnie dlatego chętnie wykorzystywany jest w kulinariach. Ziele ogórecznika używane jest jako przyprawa, a świeże liście mogą być dodawane do sałatek czy mięs. Dzięki pięknym niebieskim kwiatom ogórecznik jest hodowany także w celach ozdobnych. Z właściwości jego oleju chętnie korzysta się w kosmetyce. Do tak licznych zastosowań tej rośliny dochodzi jeszcze jedno, chyba najważniejsze, czyli wykorzystanie w lecznictwie.


Ogórecznik i jego substancje odżywcze.

Olejek z ogórecznika jest niesamowicie bogatym źródłem rozmaitych substancji odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. To, co wyróżnia Olej z Ogórecznika spośród innych preparatów, to bardzo wysoka zawartość kwasu gamma-linolenowego, czyli GLA. Kwas ten odpowiada za dobrą kondycję skóry, a odpowiednie jego stężenie pozwala zwalczyć różne infekcje skórne czy trądzik.

Ogórecznika – co zawiera?

sole mineralne (m.in. łatwo przyswajalna krzemionka), flawonoidy, garbniki, witamina C
pierwiastki śladowe (m.in. magnez, potas, żelazo, cynk), allantoina, kwas jabłkowy, kwas cytrynowy, nienasycone kwasy tłuszczowe, związki śluzowe, saponiny, cholina.

Ogórecznik i jego zastosowanie wewnętrzne.

Olej z ogórecznika to substancja łatwo przyswajalna. Działa w całym organizmie przynosząc wiele korzyści dla zdrowia. Może być stosowany zarówno profilaktycznie, jak i leczniczo. Poniżej korzystne działanie, jakie ma Olej z Ogórecznika stosowany wewnętrznie (doustnie):
leczenie zapaleń i uszkodzeń błon śluzowych (m.in. w żołądku, jelitach, przełyku, układzie oddechowym, jamie ustnej), wsparcie przy chorobie reumatycznej, poprawianie elastyczności skóry, redukcja zmarszczek, odmłodzenie skóry, leczenie lekkiej depresji i innych problemów psychicznych, zapewnienie odpowiedniego odprężenia i ukojenia nerwów (działanie uspokajające), regulacja krążenia krwi, pozytywny wpływ na ośrodki mózgowe – usprawnienie funkcji intelektualnych przy wzmożonym wysiłku umysłowym, oczyszczanie organizmu z niebezpiecznych produktów przemiany materii, a także z jonów chloru, kwasu moczowego i mocznika, poprawa samopoczucia przy menopauzie, obniżanie zbyt wysokiego poziomu cholesterolu i ciśnienia tętniczego.

Ogórecznik i jego zastosowanie zewnętrzne.

Olej z ogórecznika można stosować także zewnętrznie – w formie okładów, kompresów, także do smarowania. Wówczas jest on zbawieniem dla skóry – nie tylko polepsza jej wygląd, ale też pomaga wyleczyć się z nieprzyjemnych infekcji.

Poniżej zastosowanie, jakie może mieć olej z ogórecznika przy użyciu zewnętrznym:
oparzenia (również słoneczne), odmrożenia, owrzodzenia, czyraki, wybroczyny, świąd, trądzik, łojotokowe zapalenie skóry, trudno gojące się rany.

W kosmetyce szczególne znaczenie ma jego działanie nawilżające, odmładzające, złuszczające, ujędrniające, przeciwzmarszczkowe i przywracające elastyczność.
To właśnie nazywamy maksymalną regeneracją.
A Wy za co lubicie ogórecznika?