Monday, October 18, 2010

Džekas Londonas Jūrų Vilkas

Garsaus amerikiečių rašytojo Dž. Londono romanas apie didingą jūros stichiją, kupiną klastos ir pavojų, ugdančią žmogaus valią ir charakterį, idealizmo ir materializmo kovą.
Trumpai, Džekas Londonas, amerikiečių rašytojas, parašęs per penkiasdešimt knygų. "Jūrų Vilkas" vienas iš gerai žinomų rašytojo romanų.

Pagrindinis knygos herojus, Hamfris Van Veidenas, trisdešimt penkerius metus išgyvenęs knygų išminties pasaulyje, naiviai tikįs gėrio ir teisingumo idealais, netikėtai patenka į visiškai svetimą jam aplinką, kur viešpatauja brutali jėga ir laukiniai įstatymai. Kilnios herojaus tiesos, teigia autorius, nėra tokios bevertės,— jos nugali Vilko Larseno įkūnytą žiaurumą. Šiose įnirtingose grumtynėse tarp mirties ir gyvenimo herojui gelbsti ir meilė.

Viskas prasideda nuo to, kad keltas, kuriuo plaukė Hamfris Van Veidenas patiria avariją ir knygos herojus atsiduria atviroje jūroje, kur jį išgelbėja škuna "Vaiduoklis", jos kapitonas Vilkas Larsenas. Van Veidenas tampa šio laivo įgulos nariu, nes praktiškai iškart po jo išgelbėjimo miršta kitas įgulos narys. Knygoje toliau pasakojami nuotykiai ir išgyvenimai, kuriuos patiria Hamfris plaukdamas šia banginių medžiotojų škuna.
Kiek vėliau jie jūroje išgelbėja gerai žinomą rašytoją Mod Briuster. Hamfris pamilsta šią moterį ir vėliau kartu su ja pabėga iš "Vaiduoklio". Pabėgimas nelengvas, jūros stichija galinga ir negailestinga. Po kelių dienų plaukiojimo jie patenka į negyvenamą salą, kurioje ir įsikuria. Po kurio laiko šią salą pasiekia ir stipriai per audras nukentėjusi Vilko Larseno škuna. Visa įgula laivą palikusi. Kapitonas likęs vienas, be to sunkiai sergantis, apakęs ir kamuojamas stiprių galvos skausmų.
Po ilgų vargų ir didelių kliūčių Van Veidenui pavyksta sutaisyti "Vaiduoklį" ir išplaukti iš salos.

Yra ir filmas pagal šią knygą, išleistas 2009 metais Vokietijoje. Kiek neįprastai ilgas, jei gerai pamenu, daugiau kaip trijų val. trukmės. Kaip dažniausiai ir nutinka filmuose, ne visi įvykiai atkurti tiksliai pagal knygą. Plačiau apie filmą: http://www.imdb.com/title/tt1215482/

Saturday, August 28, 2010

Tinklaraščio atnaujinimas

Ką gi po ilgo laiko tinklaraščio išvaizda sulaukė šiokių tokių atnaujinimų. Pasinaudojom blogger sistemos galimybėmis ir pritaikėm naują šabloną.
Reikia pastebėti, kad patys blogger gana ilgą laiko tarpą nesiūlė sistemos naudotojams naujesnių šablonų ar tinklaraščio elementų išdėstymo galimybių. Na bet dabar šablonų kūrimo ar pritaikymo galimybės jau šiek tiek platesnės. :)

Colleen McCullough Erškėčių paukščiai

Erskeciu pauksciai
Dar prieš prasidedant vasaros karščiams perskaičiau garsiosios australų rašytojos Colleen McCullough knygą Erškėčių paukščiai. Laiko brūkštelti vieną kitą žodį atsirado tik dabar.:)
Tikriausiai nereikia labai plėstis ir pasakoti apie didžiulį šios rašytojos pasisekimą. Trumpai galima paminėti, kad akademinė visuomenė pripažino ją kaip kompetentingą istorikę. 1994 m. Macquarie universitetas (Australija) suteikė jai garbės daktaro laipsnį, o JAV politikai 1997 m. pakvietė tapti Oklahomos universiteto Politinių mokslų katedros Tarptautinių programų valdybos nare. Tarp jos kolegų – dr. Henry Kissingeris, Senato nariai, ambasadoriai, CŽV direktoriai, įtakingi žurnalistai.

Grįžtant prie erškėčių paukščių, Rašytoja suskirsčiusi knygą į septynias dalis, kurios kiekviena pavadinta vieno iš veikėjų vardu. Ir toje dalyje daugiausiai aprašomas tik tas veikėjas. Tačiau rašytoja puikiai įtraukia ir kitų veikėjų gyvenimo dalis. Laikas čia bėga greitai. Neapsistojama prie vienos dienos ar mėnesio ilgiau nei keli puslapiai. Vis tik aprėptas ilgas laikotarpis – penkiasdešimt ketveri metai. Svarbiausia šios knygos veikėja – mergaitė-mergina-moteris Megė. Jos gyvenimas kaip ant delno. Pirmosios dienos mokykloje, pirmoji kelionė į Australiją, naujas gyvenimas — kitoks, nei buvo įprasta. Ji nepatyrė tokios motinos meilės, kokią patyrė kitos jos amžiaus mergaitės, tačiau savo mažoje širdelėje jautė, kad yra mylima. Jos vaikystė buvo sunki ir ne tokia laiminga, kaip kitų vaikų. Visas jos gyvenimas nebuvo laimingas ir lengvas. Ji prarado vyresnįjį brolį, vėliau tėvą, o nugyvenusi pusę savo amžiaus – sūnų. Ir pačiomis sunkiausiomis minutėmis šalia buvo vienintelis žmogus, kuriuo ji tikėjo ir mylėjo labiau nei kitus. Jos meilės objektas buvo jaunas, labai gražus ir protingas kunigas. (plačiau galima rasti http://www.rasyk.lt/knygos/erskeciu-pauksciai/588.html ir http://www.tytoalba.lt/lt/index.php?option=com_content&task=view&id=924&Itemid=89)

Įdomūs ir neįtikėtini posūkiai jaunos merginos gyvenime ir jos pasirinkimai prikausto prie knygos puslapių, ir jos norisi vis daugiau. Ir taip visus šešis šimtus puslapių.:)
Po knygos pagalvojau, kad gal visai įdomu būtų pažiūrėti pagal ją kiek ankstėliau sukurtą serialą. Aišku, filmas lieka filmu. Tam tikra knygos santraukos versija. Daug įvykių praleista arba pateikta truputį kitaip.

Tuesday, April 20, 2010

500


Šį kartą nusprendžiau visą įrašą paskirti trumpai pasidžiaugti, jog tai jau 500-tasis įrašas. :)

Monday, April 19, 2010

Europos komunikacijos tyrimų ir studijų asociacija

ECREA (angl. European Communication Research and Education Association) - Europos komunikacijos tyrimų ir studijų asociacija.
ECREA yra komunikacijos mokslininkų bendruomenė Europoje ir už jos ribų. Bendrai tikriausiai galima sakyti, jog pagrindinis jos tikslas - užtikrinti aukšto lygio komunikacijos mokslinius tyrimus, studijų kokybę regione.
Šią bendruomenę sudaro trys tinklai (Central and East-European (CEE) Network, Women’s Network ir Young Scholars Network (YECREA)). Taip pat yra 17 teminių skyrių, kurie turi savo veiklos kryptį.
ECREA veikloje gali dalyvauti tiek pavieniai asmenys, tiek institucijos, organizacijos. Yra numatyti registracijos mokesčiai.

Wednesday, April 14, 2010

Nokia E5 galimybių pristatymų video

Visai neseniai pasirodė Nokia naujienos apie C3, C6 ir E5 modelius.
Žemiau galima pažiūrėti video pristatantį E5 funkcijas, galimybes. Gal vienas video trūkumas, kad nesimato pačio telefono, o tik surenderinti meniu vaizdai. Sunku spręsti kaip greitai veikia pats įrenginys, kiek užtrunka programų atvertimas ir pan.
Kol kas panašu, kad E5 turėtų būti gana stiprus "darbinis arkliukas", pilna klaviatūra, gana didelis ekranas turėtų palengvinti naudojimąsi.

HTC galvoja kurti savo operacinę sistemą

Praktiškai galima sakyti, jog visos didžiosios mobiliųjų įrenginių kompanijos naudoja savo kurtas operacines sistemas. Pavyzdžiui, Apple, Samsung (pernai prisijungęs), Research In Motion kartu su their BlackBerry ir kiti.
Cheng Hui-ming iš HTC telefoninio interviu su Bloomberg metu kaip tik ir minėjo šias kompanijas. Jo nuomone šių kompanijų sėkmė iš dalies yra dėl naudojamų savų platformų.
Cheng Hui-ming tiksliai neatskleidė ketinimų kurti savo operacinę sistemą. Slashphone nuomone tikriausiai geriausias HTC sprendimas šioje vietoje būtų įsigyti Palm kompaniją. Juo labiau, kad jau ir anksčiau buvo pasirodžiusios informacijos apie tokius HTC planus.
Tokiu būdu HTC įsigytų platformą, kuri yra vertinama šimtų tūkstančių žmonių visame pasaulyje. Pasinaudodami Palm sėkmingumu naudotų operacinę sistemą savo "geležies" sprendimams.
Patys Palm kol kas laikosi tylos politikos ir niekaip nekomentuoja šių gandų. Gal būt vėliau paaiškės, jog webOS ištikrųjų trūko tik gero "geležies" sprendimo.

Wednesday, April 07, 2010

LG Mini GD880 Europoje


Šį mėnesį Europoje turėtų pasirodyti naujasis LG Mini GD880. Iš įdomesnių telefono specifikacijų galima pastebėti, tai jog jame bus Phantom interneto naršyklė suderinama su HTML 5. Taip pat naršyklė "palaiko" flash iki dešimties vienu metų atverstų interneto puslapių.
Dar LG Mini GD880 gali pasigirti 5.0 megapikselių fotokamera, turinčia patobulintą veido atpažinimo technologiją. Su telefono kamera užfiksuoti vaizdai (foto, video), LG teigimu, "vieno paspaudimu" keliu gali būti patalpinti įvairiuose socialiniuose tinkluose.
Naujasis LG taip pat gali groti muziką, filmus keletu populiarių formatų. Yra ir FM radijas.
Interneto naršymui gali būti naudojamas HSDPA iki 7.2 Mbps arba Wi-Fi. Taip pat yra ir A-GPS imtuvas.

Tuesday, April 06, 2010

Apple iPad

Vos tik prasidėjo prekyba Apple iPad, o jau skelbiama, kad jų parduota daugiau kaip 300,000 vienetų vien per pirmąją prekybos dieną. Sakoma, kad šie skaičiai atitiko kompanijos finansų analitikų lūkesčius.
Steven P. Jobs sako, kad tai puikus jausmas pristatyti pasauliui iPad. Michael Abramsky, kompanijos RBC Capital analitikas teigia, kadangi Apple bando išpopuliarinti įrenginį, kuris turi tiek nešiojamojo kompiuterio tiek mobiliojo telefono bruožų/savybių, jo pripažinimas vartotojų tarpe gali būti lėtesnis. Pasak analitiko, dalis vartotojų gali laukti naujų iPad versijų, pavyzdžiui, su kamera ar pan..
Craig Moffett, iš Sanford C. Bernstein & Company manymu, tai tik apšilimas. Svarbus ir neatsakytas klausimas lieka, kiek vartotojų dar laukia 3G iPad versijos. Patys Apple sako, kad dar šį mėnesį planuojama pristatyti 3G įrenginio versiją.
Apple teigimu, vien per šeštadienį iPad vartotojai parsisiuntė daugiau kaip vieną milijoną programų iš App Store ir daugiau kaip 250,000 elektroninių knygų iš iBookstore. Tarp populiariausių parsisiųstų programų yra tekstų apdorojimo programa pavadinimu Pages. Mr. Abramsky sako, kad tikėjosi didesnio aktyvumo.
Po iPad pasirodymo pasklido kalbų ir apie pastebėtos jo veikimo sutrikimus. Dažniausiai pasitaikantys nusiskundimai Apple iPad palaikymo forume yra dėl nutrūkstančio Wi-Fi susijungimo ir dėl perkaitimo. Taip pat buvo nesusipratimų ir dėl "not charging" pranešimų. Gal ir normalu, kad pakankamai kompleksiškas ir inovatyvus įrenginys susiduria su tam tikrais keblumais. Vieni jų gali būti dėl techninių dalių, kiti gal dėl parinktų dizaino sprendimų ar pan.. Kažin ar šie trūkumai buvo pastebėti dar prieš pradedant prekybą iPad'ais. Gal patys Apple pagailėjo laiko įrenginio testavimui. Na bet reikia tikėtis, kad daugiau panašių problemų neišryškės, o ir šios bus kaip nors išspręstos.

Wednesday, March 31, 2010

Nuance TALKS 5.0

Nuance Communications pristatė Nuance TALKS 5.0 skirtą Symbian 60 5th edition touchscreen telefonams. Programa turi 20-ties kalbų palaikymą ir pritaikyta teksto pavertimui garsu, kitaip sakant perskaito pateiktą tekstą.
Nuance TALKS 5.0 gali perskaityti trumpąsias žinutes, kontaktus, skambinančiojo vardą, interneto naršyklėje ar kitose aplikacijose, pavyzdžiui, Fring pateikiamą tekstą. Programa taip pat leidžia telefono naudotojui naršyti telefone ir girdėti perskaitant meniu pasirinkimo galimybes, įvairių aplikacijų tekstą ir pan.

Twitter atsinaujinimas

Tie kurie naudojasi Twitteriu tikriausiai jau pastebėjo šios tarnybos titulinio puslapio atsinaujinimą. Senasis statiškas Twitter titulinis puslapis pakeistas nauju dinamiškesniu puslapiu. Naujoje versijoje atsirado slenkanti dažniausių temų juosta (angl. trending topics) taip pat atsirado dinaminė "top tweets" sritis - populiariausių vartotojų čiulbesiai.

Naujasis Twiterio savęs apibūdinimas skamba taip: "Twitter is a rich source of instant information. Stay updated. Keep others updated. It's a whole thing. You choose and customize every aspect of the service. Lots of people like it. We'd love it if you joined us."
Palyginimui, senasis puslapis sakė: "Share and discover what's happening right now, anywhere in the world."
Remiantis pačios kompanijos pranešimu, norima pabrėžti, kad Twitteris jau nebėra vien tik statuso atnaujinimams.

Panašu, kad Twitteris stengiasi pritraukti ir išlaikyti daugiau vartotojų, siekiama geriau ir plačiau paaiškinti galimas funkcijas. Kiek palaukę tikriausiai išgirsime, ar pasiteisino atsinaujinimai. Titulinio puslapio naujienos gali pavz., sukelti idėjų, minčių kaip patys vartotojai gali efektyviau išnaudoti Twitterio galimybes.

Tuesday, March 30, 2010

Gmail failų persiuntimas

Google pranešė apie šiokius tokius atnaujinimus susijusius su pokalbių funkcija iGoogle ir Orkut sistemose. Dabar naudojantis pokalbių funkcija bus galima siųsti failus (nuotraukos, dokumentai ir pan..) tiesiogiai savo kontaktams. Be to Google pranešė, jog planuojamą failų siuntimo galimybę pridėti ir Gmail pokalbių sistemai. Iki šiol nebuvo galimybės tiesiogiai persiųsti failą savo kontaktui naudojantis tik pokalbių funkcija, reikėdavo visokių papildomų priemonių.
Norėdami siųsti failus, tiesiog nueikite į savo pokalbių skyrelį iGoogle ar Orkut, pradėkite naują pokalbį ir pasirinkite iš meniu "Siųsti failą". Jūsų pašnekovas galės priimti arba atšaukti siunčiamą failą.
Gmail pašto sistemoje jau galima naudotis vaizdo bei garso pokalbiai, tačiau failų persiuntimo galimybės vis dar nėra. Reikia tikėtis, kad Google tesės savo pažadus ir tokia galimybė bus realizuota.

Monday, March 29, 2010

Vikipedija atsinaujinimas

Vikipeija - interneto vartotojų kuriama enciklopedija bei vienas iš populiariausių interneto puslapių ruošiasi pakeisti savo išvaizdą. Wikimedia Foundation blog'e rašoma, kad "User Experience" komanda ruošiasi pristatyti naująjį dizainą balandžio 5 dieną. Šiais pakeitimais siekiama, kad svetainėje būtų dar lengviau naršyti, ieškoti ir redaguoti.
Naująjį Vikipedijos dizainą kodiniu pavadinimu "Vector" paskutinius šešis mėnesius testavo 500,000 beta testuotojų grupė. Į pasikeitimų sąrašą patenka ir tokie dalykai, kaip supaprastinta navigacija, į kitą vietą perkeltas paieškos laukelis ir net atnaujintas Vikipedija logotipas. Be to netrukus angliškoje enciklopedijos versijoje bus galima kurti pdf failus ir knygas iš prieinamų tekstų.
Tame pačiame blog'o įraše pasakojama, kad daug dėmesio skiriama tekstų redagavimo palengvinimui. Sukurta nauja įrankių juosta, kuri redaktoriams leis daug greičiau ir paprasčiau įterpti nuorodas, lenteles ir pan.. Pasak Naoko Komura Wikimedia blog šie pakeitimai tai tik pradžia. Vėliau šiais metais enciklopedija turėtų sulaukti dar daugiau pasikeitimų, pavyzdžiui, patogesnė navigacija skaitant ilgą straipsnį, pats redagavimo puslapis turėtų tapti daug aiškesnis.

Kitas labai svarbus dalykas, ar Vikipedijos atsinaujinimas paskatins dalyvauti jos veikloje daugiau redaktorių. Pasirodo ne tiek jau daug žmonių aktyviai prisideda prie enciklopedijos pildymo, redagavimo. Turint tai bei sulėtėjusį Vikipedijos augimą mintyje ir siekiama įnešti naujovių. Galvojama, kad lengvesnis tekstų redagavimas paskatins daugiau žmonių prisidėti prie to. Dr. Ed H Chi Palo Alto Research Center California mokslininkas Telegraph sakė, kad svetainė tapo išskirtine vieta, kur tik labiau patyrę redaktoriai atsakingi už straipsnių pateikimą, redagavimą. "Labiau patyrę", greičiausiai turima mintyje geriau išmanantys tekstų patekimo/redagavimo technologinius principus internete.
Kitaip sakant, enciklopedija tapo ne minios, o kažkokios grupelės išmintį perteikiančiu projektu. Tai taip pat galėjo prisidėti prie projekto augimo sulėtėjimo. Per paskutinius metus įrašų skaičius per dieną sumažėjo nuo 2200 2007 liepą iki 1300 šiandien. O gal jau išsisėmė temos? Greičiausiai sunkiai įmanomas dalykas.
Taigi kaip jau minėta aukščiau, Vikipedija supaprastindama straipsnių redagavimo procesą tikisi pakeisti šią kryptį/tendenciją. Gali kilti klausimas, o gal jau laukta per ilgai ir nepavyks susigrąžinti tokio rašančiųjų skaičiaus. Ką gi iki enciklopedijos atsinaujinimo liko laukti visai ne daug, o netrukus turėtų paaiškėti kaip interneto vartotojai sutiks, įvertins šiuos pasikeitimus.

Ovi Music

Paskutiniu metu Nokia Music Store buvo nelabai "girdima". Sunku vienareikšmiškai pasakyti, tai gerai ar blogai. Tikriems Nokia fanams ir ypatingai tiems, kurie telefonu klauso muzikos, tikriausiai vertas dėmesio puslapis.
Panašu, kad Nokia yra nusiteikusi pasikeitimams ir Music Store pasivadins Ovi Music.
Pasak Nokia UK ir Airijos komunikacijos vadovės Annos Shipley, Nokia Music Store dabar bus žinoma kaip Ovi Music. Ovi Music atnaujinimas turėtų įvykti per pirmąją 2010 metų pusę. Visi su tuo susiję pasikeitimai bus automatiški ir patiems vartotojams nieko nereikės daryti.
Tikriausiai nėra labai didelė staigmena, kad Ovi tampa nuolat vartojamu jungiamuoju ženklu. Kitų produktų, pavyzdžiui, Maps rebrandingas įvyko anksčiau.

Wednesday, March 24, 2010

Nokia 5230 Nuron

šaltinis: slashphone

Pasižiūrėkime, ką mobiliųjų technologijų blogai pasakoja apie pasirodžiusį Nokia 5230 Nuron.
Slashphone savo apžvalgoje išreiškia šiokį tokį nusivylimą, kad vos tik iš dėžutės išėmus šį telefoną galima pajausti, jog jis yra gana sunkus nors palyginus plonas. Pasak jų, atsižvelgiant į tai, jog korpusas yra iš plastiko, svoris greičiausiai atsiranda dėl didelio ekrano (3,2 colių).
Mygtukų ant Nuron nėra labai daug. Trys pagrindiniai mygtukai telefono priekyje (Send, End, Meniu). Prietaiso dešinėje šone dar yra kameros mygtukas, "slide" atrakinimo mygtukas, garso reguliavimo mygtukai. Naudojant fotoaparato režimą garso reguliavimo mygtukais galima pritraukti vaizdą (angl. zoom-in-and-out).
Prietaiso viršuje yra Micro usb jungtis, 3.5mm audio jungtis, maitinimo jungtis. Kairėje 5230 Nuron pusėje šone yra du uždengti lizdai, vienas jų skirtas SIM kortelei, kitas - MicroSD.
Nokia 5230 Nuron naudoja Symbian S60 5th Edition operacinę sistemą. Toje pačioje slashphone apžvalgoje pastebima, jog aparatas dirba gana lėtai. Reikia palaukti keletą sekundžių kol pasirodo pagrindinis meniu.
Kaip prie trukumų galima priskaičiuoti tai, kad nepalaikomas Wi-fi ryšys. Aišku, tai didele dalimi priklauso nuo vartotojo. Taip pat telefonas neturi pilnos QWERTY klaviatūros. Taigi rašyti reikės naudojantis ekrane vaizduojamais simboliais.
Tikslus aprašymas ir telefono galimybės nokia puslapyje.

Friday, March 19, 2010

Sony Ericsson X10 Mini ir X10 Mini Pro


Truputį daugiau nei prieš mėnesį pasigirdo pirmosios kalbos apie Sony Ericsson X10 Mini ir X10 Mini Pro. O šiandien jau galima rasti ir informacijos apie tai, kada jie pasirodys Europoje ir kokios bus jų kainos. Paminėtos kainos yra taip vadinamų "atrakintų" Sony Ericsson, tikriausiai daugeliui jos ir yra įdomiausios.
Sony Ericsson X10 Mini planuojama išleisti Belgijoje ir Prancūzijoje gegužės pabaigoje. X10 Mini Pro turėtų pasirodyti birželį. Mobiliųjų technologijų dienoraščiai pasakoja, kad vienintelis šių įrenginių skirtumas yra klaviatūra. Išskyrus tai, jie abu naudoja 600 MHz procesorius, Sony Ericsson sukurtą vartotojo sąsają Rachael. Naudojama Android operacinė sistema. Abu telefonai turi 5MP kameras.
Planuojama Mini kaina yra 300 Eur., Mini Pro - 330 Eur. Ką gi kainos tikrai nėra pačios mažiausios. Įdomu bus išgirsti juos naudojančių žmonių nuomones.

Wednesday, March 10, 2010

Stickybits bar kodai


Daugeliui žinomas Seth Goldstein - žmogus prisidėjęs prie populiarių interneto tarnybų kūrimo (Del.icio.us, Etherpad, Bit.ly ir kt.), pristatė naują savo idėją. Dabar jis vadovauja kompanijai pavadinimu Stickybits. Tai servisas, kuris naudoja vinilo brūkšninių kodų lipdukus ir mobilųjį taikymą (angl. app), tiems brūkšniniams kodams nuskaityti. Nuskaičius pateikiama visa socialinė medija (angl. social media) susieta su tuo kodu. bar kodo lipdukas gali būti užlipdytas praktiškai ant bet kokio daikto.
Projekto pristatymą ir visus komentarus galima pasiskaityti TechCrunch. Komentarų kilo gana nemažai. :)
Stickybits sistemoje galima įsigyti 20 bar kodo lipdukų už 10 JAV dolerių. Kaina nėra labai mažai.
Nors jei kaina būtų labai maža gali pasipilti bar lipdukų galybės.
Įdomu kaip prigis tokia idėja. Gal ir įdomu kur nors mieste radus daiktą, objektą pažymėtą tokiu lipduku pažiūrėti kokia multimedija slypi po juo. Panaudojimo atvejus tikriausiai būtų galima išplėtoti ir dar labiau.

Monday, March 08, 2010

Touchscreen pardavimų augimas

Gartner išleido pranešimą apie spėjamus mobiliųjų įrenginių su lietimui jautriais ekranais (angl. touchscreen) rinkos pokyčius. Gartner teigimu ši rinka turėtų augti net 97 procentais šiais metais. Praėjusiais metai buvo nupirkta apie 184 milijonų įrenginių su lietimui jautriais ekranais. Spėjama, kad šiais metais bus nupirkta 362 milijonų vienetų tokių įrenginių. Gartner taip pat spėja, kad 2013 metais 80 procentų visų parduodamų įrenginių Šiaurės Amerikoje ir Europoje bus lietimui jautriais ekranais. Vis daugiau vidutinės klasės mobiliųjų įrenginių turi tokius ekranus, todėl vis daugiau vartotojų tikėsis/norės, kad ir jų įsigyjamas įrenginys būtų būtent su tokiu ekranu.

Kaip pažymi Gartner analitikas CK Lu, touchscreen'as dar nėra priežastis pirkti, pavyzdžiui, mobilųjį telefoną. Tačiau taip pat svarbu ir tai, jog tinkamai parengtas UI (angl. user interface) gali pasiūlyti vartotojui visiškai kitokius naudojimosi potyrius (angl. user experience). Gartner patarimas gamintojams būtų sutelkti dideles pastangas sukurti gerą UI, taip pritraukiant vartotojus. Pranešime atskirai neminimas Apple iPhone, tačiau galima suprasti, kad jis nustatė tarsi kažkokį UI standartą, kurį kiti gamintojai dar tik bando pasiekti.

Įdomumo dėlei galima pasižiūrėti, kas kalbama apie mobilųjį internetą, pritaikytą mobiliesiems įrenginiams, touchscreen'ams. ReadWriteWeb trumpai aptaria Taptu (mobilusis paieškos varikliukas) apklausą apie mobilųjį internetą. Taptu specializuojasi mobiliesiems pritaikytų interneto puslapių indeksavime. Jie apklausė apie 326 tūkstančius svetainių, kurios pritaikytos mobiliesiems įrenginiams. Didžioji šių puslapių dalis patenka į Taptu "shopping and services" kategoriją. taptu nustatė apie 83 tūkstančius svetainių pritaikytų mobiliesiems ir pirkimui.
Taptu turimame tinklalapių indekse tik 1,5 procento yra asmeniniai blogai, socialiniai tinklai - 9,2 procento.

Wednesday, March 03, 2010

Nokia C serijos C5


Nokia pristatė pirmąjį C serijos smartphone'ą - C5. Telefonas naudoja S60 3rd edition operacinę sistemą. Prietaisas pritaikytas socialinių tinklų naudojimui (Facebook būseną galima atnaujinti iš telefonų knygos. ), dalinimuisi informacija, paruoštas naudotis Nokia mobiliosiomis paslaugomis, pavyzdžiui, nemokama navigacija. Apytikslė kaina be mokesčių turėtų būti apie 135 eurai. Prekyboje turėtų pasirodyti antrame 2010 metų ketvirtyje.

Nokia C5 turi 3,2 megapikselių kamerą, LED blysktę, 3,5 mm ausinių jungtį, FM radiją, 2GB atminties kortelę. Telefono ekranas yra 2,2 colių. Galima naudotis naujausia nemokama OVI maps versija (vaikščiojimo, važiavimo nuorodos, buvimo vietos nurodymas Facebook).

Monday, March 01, 2010

Space Impact – Meteor Shield

Nokia N97 mini ir N97 savininkai OVI tinklalapyje gali rasti nemokamą žaidimą savo telefonams - Space Impact – Meteor Shield. Žaidimas įdomus tuo, kad naudoja telefone įmontuotą kompasą valdymui.
Space Impact - Meteor Shield koncepcija paprasta arkada. Žaidėjas yra paskutinė žemės planetos išlikimo viltis, jam pavedama iš ginklų bokštelio apsaugoti žemę nuo meteorų lietaus, ateivių. Laikant telefoną rankose ekranu lygiagrečiai žemei, sukant telefoną vertikaliai apie savo ašį, galima kontroliuoti pabūklą, iš kurio šaudoma. Slashphone.com sakoma, kad kompasas dar niekada nebuvo panaudotas tokiu būdu. Minėtame Ovi puslapyje galima rasti ir daugiau nemokamų žaidimų savo telefonams.

Monday, February 22, 2010

Ekspertų nuomonės apie internetą 2020 metams

Koks internetas bus 2020 metais? The New York Times paskelbtame straipsnyje aptariami Pew Research Center atliktos interneto technologijų ekspertų apklausos rezultatai. Sakoma, jog buvo apklausta daugiau kaip 800 ekspertų.
Galima paminėti keletą įdomesnių klausimų, pasisakymų.

Ar Google padarys žmones kvailesniais?
76 procentai apklaustų ekspertų galvoja, kad iki 2020 metų naudojimasis internetu sustiprins žmogaus intelektą, prieiga prie didžuilių informacijos klodų leis priimti geresnius, teisingesnius sprendimus. Kitaip sakant Google nepavers mūsų kvailesniais.
Kiti 21 procentas galvoja, kad kaip tik naudojimasis internetu sumažins žmogaus intelekto koeficientą ir padarys mus kvailesniais.
Nicholas Carr sako, kad interneto įtaka neturėtų būti matuojama paprasčiausiai IQ skaičiukais. Internetas galėtų pakelti intelektą link labiau praktiško lygmens.
Galima sakyti tam pritaria ir Hal Varian. Jo manymu Google suteiks galimybę būti geriau informuotiems. Sudarydama universalią prieigą prie informacijos leis žmonėms suvokti savo potencialą ir kartu atnešti naudos visam pasauliui. Nieko keisto, kad taip galvoja Google vyriausias ekonomistas :).
Stephen Downes iš Nacionalinės mokslinių tyrimų tarybos Kanadoje sako, kad gal būt neteisinga intelektą laikyti kaip nediferencijuotą visumą. Be abejo, gal būt blogiau darysime kažkuriuos dalykus, kurie pvz., reikalauja atminties informacijai. Tačiau gal būt būsime pajėgūs didesniam informacijos integravimui, panaudojimui.
Esther Dyson sako, kad problema ne Google, o tai kas randama per ją. Gal būt vieniems randama medžiaga bus bevertė, o kitiems tai gali būti tikras iššūkis ir paskatinimas domėtis, "žengti pirmyn".
Žmonės jau naudojasi Google kaip priedu prie savo atminties, sako Craig Newmark, Craig's List įkūrėjas. Tai padeda rasti reikiamas faktus idėjos pagrindimui ir pan.
Globalsecurity.org direktorius John Pike sako, kad dabar per kelias minutes galima rasti atsakymus į klausimus, kurių prieš keletą metų būtų buvę neįmanoma atsakyti.

Ar internetas pagerins rašymą, skaitymą, žinių atvaizdavimą?
65 procentai apklaustų ekspertų pasisako, kad iki 2020 metų bus aišku, jog internetas stiprima skaitymą, rašymą ir žinių atvaizdavimą.
32 procentai mano, kad iki 2020 išryškės interneto keliamas pavojus skaitymui, rašymui, pažangiam žinių atvaizdavimui.
Likusi dalis neatsakė.
Gene Spafford mano, kad rašymas internete vystosi link SMS ir taip vadinamų twiterio "čiulbesių" tipo.

Anonimiškumas internete.
41 procentas apklaustų ekspertų pasisako, kad tapatybės nustatymo sistemos bus naudojamos griežčiau ir formaliau (pirštų antspaudai, tinklainės nuskaitymas ir pan.). Šių sistemų naudojimas ir kaip vartai daugliui veiklų internete, pavz., apsipirkimui, bendravimui, naršymui. Anoniminė veikla internete bus stipriai apribota.
55 procentai galvoja, kad internete bus galima atlikti daug dabar įprastos veiklos anoniškai, nors tapatybės nustatymo priemonės ir bus naudojamos plačiau. Bus dar gana lengva kurti interneto turinį neatskleidžiant savo tapatybės.

Naujos tapatybės nustatymo sistemos atneš ir naujų problemų, atsiras naujų spragų nusikaltimams ir pan. neteisėtoms veikloms.
Stewart Baker manymu, anonimiškumas internete ilgiau taps kaip anonimiškumas realiame gyvenime.
Jeff Jarvis, anonimiškumas ir toliau turės savo vietą. Tai kyla iš interneto architektūros ir bus sunku tai pakeisti.
Išsamesnius rezultatus galima rasti pilnoje tyrimo ataskaitoje, nuoroda viršuje.

Sunday, February 21, 2010

Goggles

Google žengia toliau sugalvodama vis įdomesnių projektų. Pristatytas Goggles prototipas leidžiantis atlikti teksto vertimą, kai norimas išversti tekstas užfiksuojamas, pavyzdžiui, telefono foto kamera. Prototipas kol kas atlieka tik vertimą iš vokiečių kalbos į anglų. Tikimasi, jog vėliau bus realizuotos visos 52 kalbos.
Video klipas žemiau išsamesnis pristatymas:

Thursday, February 18, 2010

15-ieji Global Mobile Awards

GSMA paskelbė Global Mobile Awards Barselonoje vykstančiame Mobile World Congress. Apdovanojimai padalinti į 19 kategorijų: mobile rinkodara ir reklama; efektyviausias prisidėjimas prie socialinės ir ekonominės plėtros; žaliasis mobile apdovanojimas; mobilioji metų asmenybė; mobiliosios inovacijos ir pramogos ir kitos...
Štai koks nugalėtojų sąrašas:
  • Best Mobile Game: Iricom – The Last City – Fight For Your Life!
  • Best Mobile Music Service: Odyssey Music Group – Deezer
  • Best Mobile Advertising or Marketing: CLANMO GmbH and OgilvyOne – The IKEA PS Mobile Interior Planning Tool
  • Best Mobile TV Service: CBS Mobile – TV.COM
  • Best Mobile Location Based Advertising Campaign: R/GA – Nokia viNe
  • Best Mobile Enterprise Product or Service: Research In Motion – BlackBerry Enterprise Server v5.0
  • Best Mobile Internet Service: adaffix Gmbh – YELLIX
  • Best Mobile Money Service: Safaricom – M-PESA (bulk payment & utility bill) extension to service
  • Best Use of Mobile for Social and Economic Development: Grameen Foundation, MTN Uganda, and Google – The Grameen Foundation Application Laboratory (AppLab)
  • Best Mobile Money for the Unbanked Service: Zain Bahrain B.S.C – ZAP
  • The Green Mobile Award for Best Green Programme, Product or Initiative: VNL – VNL’s solar-powered GSM base station
  • Green Network Award: Mocambique Celular S.A.R.L (mcel) – Eco Naturalmente (Naturally Thinking Green)
  • Best Network Technology Advance: SkyCross Inc – SkyCross iMAT (isolated mode antenna technology) Antennas
  • Best Service Delivery Platform: Huawei Technologies Co Ltd – Huawei SDP solution
  • Best Billing & Customer Care Solution: Mobile TeleSystems (MTS) – You Individual Optimal Tariff Plan
  • Best Mobile Technology Breakthrough: Orange – Mobile High Definition (HD) Voice
  • Best Mobile Handset or Device: HTC – HTC Hero
  • Best Mobile Connected Device (non-handsets): Novatel Wireless Inc. – MiFi Intelligent Mobile Hotspot
  • Government Leadership Award: Kenya
  • GSMA Chairman’s Award: Carl-Henric Svanberg, Former CEO of Ericsson and currently Chairman BP
  • Mobile Industry Personality of the Year as Voted for by the Media: Steve Jobs, Co-Founder and CEO Apple
Šaltinis: mwc2010

Wednesday, February 17, 2010

Džekas Londonas: Baltoji iltis

Vakarai dar vis žiemiški, pasinaudodamas tokia situacija perskaičiau dar vieną literatūros klasikos knygą. Anksčiau kažkaip atsitiktinai tikriausiai nebuvo papuolusi į rankas. Tai Džeko Londono (angl. Jack London) Baltoji iltis, išleista dar 1977 metais.
Džekas Londonas - amerikiečių rašytojas, parašęs per penkiasdešimt knygų, daug straipsnių ir politinių apybraižų. Remiantis Vikipedia, žinomiausi jo kūriniai – romanas „Martinas Idenas“, taip pat romanai „Jūrų vilkas“, „Rytas Aušta“, „Mėnulio slėnis“, apysakos „Baltoji iltis“, „Protėvių šauksmas“, „Smokas Belju“.
Knyga Baltoji iltis pasirodė 1906 m. Tai istorija apie žmogaus ir pusiau laukinio keturkojo draugystę. Knygos veiksmas aukso karštinės laikotarpiu nepaprasto grožio kalnuose. Baltoji Iltis – vilkas, užaugęs atšiauriame pasaulyje, patyręs daugybę skriaudų, kiekvieną akimirką kovojęs dėl galimybės išlikti, patenka į visai kitą aplinką, kurioje nubunda geriausios jo prigimtinės savybės.
Vilkas pirmą kartą pamatęs žmogų kažkokiu jam nesuvokiamu būdu jautė jo galybę. Žmogus atrodė pranašesnis už kitus jo matytus gyvus sutvėrimus. Baltoji Iltis pripažino žmogų savo dievu ir tarnavo jam su didžiausiu atsidavimu.
Kažkada buvo tekę akies krašteliu pažiūrėti filmą Baltoji iltis. Paskaičius knygą liko didesnis įspūdis.

Mobile World Congress Barcelona 2010

Kaip ir praeitais metais taip ir šiais - Barselonoje vyksta Mobile World Congress 2010.
Renginyje pristatomos įvairiausios mobiliųjų įrenginių gamintojų naujienos. Tiek užsienio, tiek Lietuvos internetinėje erdvėje gausu su tuo susijusių naujienų, nuomonių ir pan.
Vieni iš įdomesnių pristatymų, tai Microsoft Mobile 7 operacinė sistema, HTC su Android telefonais, Samsung Bada operacinė sistema, Nokia ir Intel partnerystė (MeeGo - opensource projektas, bent jau pristatyme galimybės pasirodė gana neprastai).
Šiandien dar turėtų būti pristatyta: A World of Applications (kokie kanalai geriausi mobilųjų aplikacijų pardavimui ir pan.); Mobile Entertainment & Lifestyle (aptariama mobile medium ir jo interaktyvumas bei kitos unikalios savybės); bei daugiau temų susijusių su, pvz., mobiliosiomis inovacijomis ir vizijomis 2020 metams, augimo ir išgyvenimo strategijos pasaulio rinkoms atsigaunant.
Žemiau video apie Intel ir Nokia MeeGo:


Panašu, jog gali susidaryti ir didesnė konkurencija mobiliesiems skirtų operacinių sistemų rinkoje.

Žemiau Samsung Bada:

Monday, February 08, 2010

WiMAX plėtra Rusijoje

Samsung kompanija bendradarbiaus su Rusijos kompanija Yota WiMAX tinklo plėtimui Rusijoje. Pagal naują sutartį, Samsung tieks daugiau nei 5000 mobilaus WiMAX ryšio bazinių stočių ir prieigos kontrolės maršrutizatorių (ACR - Access Control Routers) Yotai nuo 2010 kovo.
Yota planuoja plėsti WiMAX ryšį 15-oje miestų įskaitant ir Sochi, kuriame vyks 2014 metų Žiemos Olimpinės Žaidynės. Minėta Rusijos kompanija aptarnauja daugiau 300,000 abonentų trijuose Rusijos miestuose. Kompanija turi planų ryšio paslaugas padaryti prieinamas dar 180 Rusijos miestų. Panašu, kad jei viskas vyks kaip planuojama tai bent jau interneto ryšiu turėtų būti pasirūpinta neprastai 2014 metų Žiemos Olimpinėms Žaidynėms.
Dar priduriant žodelį kitą apie Yota, kompanija neapsiriboja veikla vien Rusijoje. Praėjusį gruodį Nikaragvoje buvo pristatyta bandomoji WiMAX versija (angl. trial service), o antrajame 2010 metų ketvirtyje planuojama pristatyti Baltarusijoje.

Friday, February 05, 2010

Symbian tampa atvirojo kodo


Symbian Foundation paskelbė, kad jų operacinė sistema Symbian tampa atvirojo kodo, o tai reiškia kad bet kokia organizacija ar pavienis asmuo gali naudoti, modifikuoti jos kodą. Apie ketinimą Symbian padaryti atvirojo kodo buvo užsiminta dar 2008 metais.
Remiantis tuo ką Symbian Foundation sakė BBC News, tai didžiausia migracija į atvirąjį kodą.
Pranešime spaudai sakoma, kad Symbian platforma buvo kuriama daugiau kaip 10 metų ir panaudota 330 milijonuose mobiliųjų įrenginių visame pasaulyje. Dar kas įdomu, kad perėjimas prie atvirojo kodo įvykdytas keturiais mėnesiais greičiau nei buvo planuota.
Reikia manyti, jog Symbian platforma dabar turės dar daugiau galimybių plėtotis. Žmonės, kurie pasinaudos galimybe naudoti, modifikuoti Symbian kodą, turės progą prisidėti ir prie inovatyvesnių sprendimų kūrimo mobiliesiems įrenginiams, reikia tikėtis, jog sulauksim įdomių ir naudingų sprendimų.