fotó: ENV
GYÖNGYCICA - Bead-cat - Perlenkatze
gyöngyékszer - bead jewelry - Glasperlenschmuck

2009. december 31., csütörtök

2009. december 28., hétfő

Karácsonyra



Néhány kedves ismerősöm rajong az egyedi kulcstartókért/táskadíszekért. Ezért Karácsonyra készítettem párat. Ezek közül most itt is megmutatok kettőt, anyának és lányának! Talán mondanom sem kell, de a tűzzománc Smile-t :) is én készítettem (Theia tanfolyamán). Ezek után a lányának sem maradhatott el a mindig mosolygós arc.

2009. december 20., vasárnap

Még mindig esik a hóóóóóóóóó...

Annyira örülök ennek, hogy meg kell mutassak számomra nagyon kedves néhány korábbi ékszeremet, melyek azonnal elkeltek.
Mindegyik hasonló stílust képvisel, modern és fém az alapja valamennyinek.





2009. december 17., csütörtök

Blogséta (Kedvenceim)

Új honlapokat ajánlok a Blogsétában! Nézzétek őket, mert szép és szerethető szépségeket készítenek KEDVENCEIM :)))

Addig is, míg én is teszek fel új képeket új teremtményeimről, még mindig a Karácsonyra hangolok, és további képeket mutatok a 2007-es csillag kollekciómból:





2009. december 16., szerda

Adjuk meg a módját a csomagolásnak is!


Így készíthetünk mutatós girlandot!Sokoldalú, mutatós darab, egyszerre lehet dísze a csomagolásnak és a karácsonyfának, vagy akár a lakásunknak is. Fellógatható lámpára, ablakra, vagy az ajtó fölé, de koszorút is készíthetünk belőle a gyertyák köré.

Hozzávalók (kb. 2 m girlandhoz/füzérhez):
- kb. 2,5 m hosszú színes drót (Mérjük le, hogy mekkora drót kell az ajándék díszítéséhez és hagyjunk rá még kb. 40-60 cm-t. Minél hosszabb girlandot szeretnénk, annál többet.)
- flitterek (2-3 csomag) különböző színekben
- nagy méretű, szélén lyukas kerek flitter (1-2 csomag)
- színes szalmagyöngy, vegyes színek (1 csomag)
- kisebb méretű, gömb alakú műanyag gyöngy (1-2 csomag; 50-60 db)
- kisebb méretű csillag alakú különböző színű műanyag gyöngy (2 csomag; 30-40 db)
- csípőfogó, vagy olló
- becsomagolt ajándék (a képen egy CD tok látható)


Elkészítése:
1. Fűzzünk fel egy gömb alakú műanyag gyöngyöt a színes drót közepére, majd hurkoljuk át rajta a drótot, hogy ne mozduljon el a helyéről.



2. Az egyik szállal dolgozva folytassuk a fűzést három szalma gyönggyel, egy flitterrel, egy gömb műanyag gyönggyel, ismét egy flitterrel, és megint három szalma gyönggyel.



3. Fűzzünk fel ismét egy flittert és egy csillagot, majd a drót végét az ellenkező irányból vezessük át a flitteren másodszorra is, és húzzuk szorosra a drótot a csillagon.





4. Majd ismételjük a 2. és 3. pontban leírtakat úgy, hogy közben váltogatjuk a flitterek, a csillagok, és a szalmagyöngyök színét. Addig dolgozunk, amíg a girland eléri azt a hosszúságot, hogy hosszában és keresztben is átérje a becsomagolt ajándékot.
5. Ezután a masnirészt már úgy folytatjuk, hogy három szalma gyöngy helyett csak kettőt veszünk fel, és minden második csillag helyett a nagy flittert fűzzük fel ugyanúgy, mint a csillagokat.
6. Amikor már elég hosszúnak találjuk a girland új részét egy masni kialakításához, a nagy kerek flitterrel zárjuk le a drót végét úgy, hogy visszavezetjük a drótot a kis flitteren és háromszor-négyszer szorosan körbetekerjük alatta, vigyázva, nehogy eltörjön a drót.



7. Térjünk vissza a drótszál közepéhez és készítsük el a girland másik felét is a 2-6. pontban leírtak szerint.
8. Mikor elkészültünk vele, óvatosan hajtsuk félbe. Tekerjük át az ajándékon, a csomag tetején hurkoljuk át saját magán a girlandot, szorosan, de továbbra is óvatosan.



9. Majd a két szálat két irányba vezetve, keresztben is kössük át a csomagot kétszer. Finoman tegyünk egy csomót a tetejére, végül kössünk egy masnit.


Fotó: Tumbász Hédi/Blikk

Vigyázzunk, ne kapkodjunk, ne rángassuk az alkotásunkat!

Köszönet Ritának! :)

Let it snow

Vártam már nagyon, hogy leessen a hó!
Egyik kedvenc dalommal szeretném üdvözölni a pillanatot:




Íme néhány csillag a 2007-es kollekciómból. Némelyik hópehelyre emlékeztet. :)





2009. december 14., hétfő

Kitűzők

Kaptam két nagy kitűző alapot és szabad kezet a munkához, hogy készítsek egy barna meg egy sötétkék kitűzőt. Nem hétköznapi darabokat akartam kreálni, hanem olyat, amit mindig viselhet az ember sálakhoz, kabáthoz, vagy táskán mivel úgy gondolom, hogy a gyöngy kitűző is lehet az öltözködés méltó kiegészítője, nem csak egy nagy színes művirág.


A barnának rögtön egy virágokkal teli faág jutott eszembe (ha már virág :), melyet delica japán gyöngyből készítettem el. Így jól mutat rajta, ahogy eltűntettem a rugóként szolgáló karikát a kitűző alapon.


A sötétkéknél fontos volt, hogy a kék minél több árnyalatával dolgozzam, ne legyen egyhangú. Hogy jobban kiemeljem a kék színt, sötét kékes-hematit gyöngyöt is használtam, melyek közé bab alakú is került. A nagy átlátszó rombusz- és telt üveggömbök hatásosan zárják le a függőket.

2009. december 11., péntek

Boldog születésnapot!




Csaj napot tartottunk ma, oly nemes célból, hogy megünnepelhessük Anett születésnapját! :)
Sushit ettünk órákon keresztül és jókat nevettünk. Főleg a nyuszi sütin :)
Mikor már úgy éreztük, eljött az ideje egy kis pihenőnek, ajándékkal kedveskedtünk Neki, és én a fenti ékszerrel köszöntöttem fel nővéremet, melyhez a gyűrűt ismét Mu ihlette.
Japán étterem, japán gyöngy... Stílusosan!

(Azóta újraalkottam a gyűrűt, mivel kicsire sikeredett, és még fülbevalót is készítettem a szetthez, melyeket itt tekinthetsz meg.)

2009. december 10., csütörtök

Valami más, nem ékszer!





Jó pár évvel ezelőtt készítettem ezt a kis szütyőt (vagy minek is nevezzem ...) a barátnőmnek.
Nem tudom mire használja, lehet, csak dísz, de örültem, hogy megcsinálhattam Neki, mert az első gyöngyholmim volt, ami nem ékszer...

2009. december 7., hétfő

Sanyinak Mikulásra


Sanyi ezt kérte tőlem Mikulásra. Nem tudom, hogy pont erre gondolt e, de a zöld-fehér bogyó nagyon tetszik Neki :)
A másik meg nem olyan mint a Mikulás sapkája? :)
Szándékosan csúcsosítottam el, hogy látszódjanak is a színek.



2009. november 30., hétfő

Tünde ékszer...


Egyszerűen nem tudok betelni a természet adta csodákkal, mint a tájak szépsége, a tér nyújtotta szabadság, a naplemente (Primostenben :), a szél mikor felkapja a pitypang virág magjait, a hajnal, a fraktálok,
egy kövér macska :), a színek, a víz... és a levelek.




Imádom a leveleket, különösen az erezett, hosszúkás formájúakat. Nem is titkolom eme csodálatomat, és hosszas gyűjtögetés után, készítettem is magamnak egy ékszercsodát (én nevezem annak), amit Sanyi Legolas-nak nevezett el.

Nem kellett hozzá más, csak pár jó alapanyag (3 különböző fülbevalóból és 2 nyakláncból alakítottam át), és 1 év, hogy megtaláljam őket.
Cilitől kaptam meg hozzá az első fülbevaló párat, majd én szereztem hozzá még két másikat és még két nyakláncot. Előkaptam a szerszámokat és néhány plusz karika segítségével átformáltam a már meglévő bizsukat az én egyik legújabb gyöngyszememmé (gyöngyök nélkül).

2009. november 28., szombat

A sárgaréz! / The yellow brass!

Ha többet szeretnél megtudni az ásványokról, ajánlom ezt a remek oldalt:
 
 ~ * ~ 
 
 
A réz az egyik legrégebben és legelterjedtebben használt fém. Nevét Ciprus latin nevéből, a cypriumból kapta. Nélkülözhetetlen az elektrotechnikában mivel jó vezető, de vegyületei az iparban és a mezőgazdaságban is előfordulnak.
Élettani jelentősége sem elhanyagolható és a 2000. év elején Romániából érkező nehézfémionokat tartalmazó szennyezés nyomán élővizeinkben is előfordult sajnos.











A földkéreg mintegy 0,01 % rezet tartalmaz. Az aranyhoz és ezüsthöz hasonlóan elemi állapotban is megtalálható: ez az ún. termésréz. Legnagyobb mennyiségben azonban vegyületként, különböző érceiben fordul elő.

A rezet már ősidők óta ismerjük. Kohászatával a középkorban, Georgius Agricola korában is foglalkoztak. A természetben a réz nagy mennyiségben fordul elő vegyületek formájában. Ismertebbek ezek közül: kalkopirit (CuFeS2), bornit (Cu3FeS2), kalkozin (CuS2), malachit (Cu(OH)2.CuCO3).
A fontosabb lelőhelyek: Kanada, Chile, Németország, Olaszország, Peru, U.S.A., Zambia. A rézércekből réz(I)-szulfidot (Cu2S) és vas-szulfidot (FeS) nyernek, ezt levegővel réz(I)-oxiddá (Cu2O) oxidálják, majd az alábbi reakcióval rezet nyernek:
Cu2S + 2Cu2O = 6 Cu + SO2
Az így nyert rezet elektrolitikusan tisztítják (oldódó anódos eljárás).

Fizikai tulajdonságok:
A réz vörös fémes fényű, könnyen nyújtható és kovácsolható fém. Fontos ötvöző elem. A hőt és az elektromos áramot kitűnően vezeti, ezért vezetékek, huzalok alapanyagaként használják.
A réz számos ötvözetben szerepel mint fontos alkotó elem. Ilyen ötvözet a bronz, a konstantán, a sárgaréz, a nikkelin.