"(I Just) Died In Your Arms" to remake popularnego w latach 80 tych przeboju....tym razem w wykonaniu polskiego zespołu Komodo. Po czterech miesiącach od pojawienia się klip ma już ponad 30 milionów wyświetleń . W utworze gościnnie zaśpiewał amerykański wokalista Michael Shynes ,a w teledysku podziwiać możemy piękną Katarzynę Bielecką – mistrzynię Europy w pole dance! Formacja KOMODO ( YASH, TOM SANDERS i ALEX RED )powstała w marcu 2007 r. na bazie współpracy trzech Dj - ów i producentów . Udało mi się spotkać tych genialnych muzyków podczas Festiwalu w kieleckiej Kadzielni 23 września.
Ten blog dotyczy mojej pasji...fotografowania i miłości - podróżowania! Jest ściśle powiązany z moim kolejnym hobby...gwiazdami...i nie mam tu galaktyki na myśli :) Mam ogromny zaszczyt spotykania na swojej drodze wspaniałych ludzi...znanych i lubianych. Mam to szczęście, że mogę Ich "kadrować" na scenie i poza nią! Jeśli poszukujecie fotografa, który zatrzyma w kadrze najpiękniejsze momenty Waszego życia, jesteście w dobrym miejscu.
poniedziałek, 24 września 2018
wtorek, 18 września 2018
Marcin Miller - Boys
Marcinka "dopadłam "na Kieleckiej Kadzielni już spory czas temu.Jednak mój montaż to nie mistrzostwo świata dlatego zwlekałam kilka miesięcy. Postanowiłam jednak trochę ogarnąć temat ... no przynajmniej jakieś podstawy ... no i jest. Cały wywiad był o wiele dłuższy ... niestety mój sprzęt ... czytaj lustrzanka - zjadł dwie części rozmowy ;)Ogromnie mi przykro z tego powodu ponieważ , naprawdę długo czekałam na tą rozmowę . Cóż - złośliwość rzeczy martwych. Pozostaje mi tylko ,cieszyć się że zachował się chociaż ten kawałek i potraktuję to jako motywację do kolejnej rozmowy z tym dość kontrowersyjnym i niekonwencjonalnym chłopakiem.Osobiście UWIELBIAM !
piątek, 14 września 2018
OGRODZIENIEC
Zamek Ogrodzieniec – ruiny zamku leżącego na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, wybudowanego w systemie tzw. Orlich Gniazd, we wsi Podzamcze w województwie śląskim, w powiecie zawierciańskim, około 2 km na wschód od Ogrodzieńca. Zamek został wybudowany w XIV-XV w. przez ród Włodków Sulimczyków.
Zamek leży na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej – Górze Zamkowej wznoszącej się na 515,5 m n.p.m. Ruiny leżą na turystycznym Szlaku Orlich Gniazd; są udostępnione do zwiedzania.
Pierwsze umocnienia stanęły tu za panowania Bolesława Krzywoustego i przetrwały do 1241 r., kiedy to najazd tatarski zrównał je z ziemią. Na ich miejscu w połowie XIV w. zbudowano zamek gotycki – siedzibę rodu rycerskiego Włodków Sulimczyków. Warownia była doskonale wkomponowana w teren: z trzech stron osłaniały ją wysokie skały, a obwód zamykał kamienny mur, wjazd prowadził wąską szczeliną między skałami.
W 1470 r. zamek oraz przyległe dobra ziemskie kupili od Sulimów majętni mieszczanie krakowscy, Ibram i Piotr Salomonowie. Następnie od Salomonowiczów dobra Ogrodzienieckie przeszły na własność Jana Feliksa Rzeszowskiego proboszcza przemyskiego i kanonika krakowskiego z Przybyszówki.
Właścicielami zamku byli w owym czasie również bracia Jana – Andrzej i Stanisław Rzeszowscy. Kolejnymi właścicielami zostali Pileccy, następnie Chełmińscy. W 1523 r. Zamek Ogrodzieniecki kupił Jan Boner, burgrabia, żupnik krakowski. Po śmierci Jana Bonera zamek objął jego bratanek Seweryn Boner i w latach 1530-1545 zbudował renesansowy zamek na miejscu dawnej warowni średniowiecznej.
Następnie w 1562 r. zamek przeszedł w posiadanie Jana Firleja, marszałka wielkiego koronnego, jako męża Zofii, córki Seweryna Bonera. W 1587 r. zamek został zdobyty przez wojska arcyksięcia Maksymiliana, pretendenta do tronu polskiego, a w 1655 r. został częściowo spalony przez wojska szwedzkie, które stacjonowały w nim prawie dwa lata, rujnując znaczną część zabudowań. Kolejnym właścicielem zamku został w 1669 r. Stanisław Warszycki, kasztelan krakowski. Zamek ogrodzieniecki za jego panowania został częściowo odbudowany po zniszczeniach dokonanych przez Szwedów.
Około 1695 r. zamek przeszedł w ręce Męcińskich. Następnie w 1702 r. znacznie ucierpiał w czasie pożaru wznieconego przez wojska szwedzkie Karola XII. Pożar strawił wówczas ponad połowę zamku. Praktycznie nie podjęto już jego odbudowy. Zamek około 1784 r. od rodziny Męcińskich odkupił Tomasz Jakliński, lecz nie dbając o jego stan techniczny, doprowadził do całkowitej ruiny. Ostatni mieszkańcy opuścili zrujnowaną warownię około 1810 r. Kolejnym właścicielem Ogrodzieńca był Ludwik Kozłowski. Ten zupełnie nie liczył się z zabytkową wartością budowli, niszcząc jej mury w celu pozyskania budulca i sprzedając zamkowe wyposażenie Żydom.
Ostatnim właścicielem warowni została pochodząca z pobliskiego zaścianka rodzina Wołczyńskich. Po wojnie obiekt znacjonalizowano. Prace konserwatorskie, zmierzające do zachowania zamczyska w formie trwałej ruiny i udostępnienia go dla zwiedzających, rozpoczęto w 1949 r., a ukończono w 1973r.
W najniższej kondygnacji kurzej stopy zachowały się fragmenty renesansowych fresków przedstawiających lilie.
Na sąsiadującym z zamkiem ryneczku w Podzamczu znajduje się kapliczka, która została wybudowana z elementów zamkowych (portal, ślimacznice, gzyms). W jej wnętrzu znajdują się oryginalne elementy z kaplicy zamkowej w baszcie bramnej – zwornik sklepienia, kula armatnia, która miała wpaść do zamku w czasie potopu szwedzkiego oraz renesansowa figura Matki Boskiej.
Zdaniem niektórych badaczy zjawisk paranormalnych zamek Ogrodzieniec jest miejscem nawiedzonym, gnieżdżą się tu siły mroczne i potężne. Słynny Czarny Pies z Ogrodzieńca pojawia się niekiedy nocami, biegnąc po murach i wokoło ruin zamku.
niedziela, 9 września 2018
TOP MUSIC WRZESIEŃ...BY BUTTERFLY
"Muzyka - to jest wyłom,przez który dusza ,jak więzień z wiezienia leci czasem w regiony wolności .Muzyka - to córa wszystkich muz"
Stefan Żeromski
sobota, 8 września 2018
Subskrybuj:
Posty (Atom)